Zachęcamy dzisiaj, po Mszach świętych do indywidualnej modlitwy przed Obrazem Jezusa Miłosiernego, znajdującego się w naszym kościele. O godz. 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
W tym tygodniu, który jest Tygodniem Miłosierdzia, Kościół zwraca nam uwagę na potrzebujących pomocy materialnej i duchowej. Razem z naszym parafialnym zespołem „Caritas”, wspomagamy potrzebujących na bieżąco; przed świętami objęliśmy pomocą żywnościową i materialną 26 rodzin i osoby samotne, a punkt pomocy „Caritas” jest czynny przy naszej parafii w każdy poniedziałek od godz. 18.30 do 19.00.
W poniedziałek, jutro, 9 kwietnia przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, przeniesiony z 25 marca. Zachęcamy, aby w tym dniu podjąć adopcję duchową dziecka poczętego, a nienarodzonego. Podejmujący duchową adopcję, zobowiązuje się do odmawiania jednej tajemnicy różańca świętego oraz specjalnej modlitwy, codziennie, przez 9 miesięcy, w intencji nienarodzonych dzieci. Kto podejmie taką adopcję duchową, niech wypełni deklarację i na Mszy o godz. 7.00 lub 18.00 jutro – rozpocznie to duchowe dzieło. Deklaracje są, na stoliku z prasą katolicką.
Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych będzie w piątek o godz. 17.30.
I Komunia św. w naszym kościele będzie w niedzielę 6 maja o g. 10.30, a odpust parafialny ku czci św. Stanisława B.M. w niedzielę, 13 maja..
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Bielowicza nr-y 30a, 32, 34, 35, 36. Można przyjść do pomocy w sprzątaniu w poniedziałek lub w sobotę od godz. 8.00, albo też złożyć ofiarę na sprzątanie. Dziękujemy tym, którzy pomagali w czwartek przy rozbieraniu dekoracji świątecznej.
Podobnie jak w poprzednie lata, będziemy gościli pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Bielska –Białej do Łagiewnik. Prosimy o zgłoszenia możliwości przyjęcia tych osób na nocleg, z 2 na 3 maja. Grupa, która będzie u nas nocowała liczy ponad 150 osób.

Wszystkim niech Pan Bóg na nowy tydzień błogosławi. Szczęść Boże!