21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.VIII.2018 UR. MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

Dzisiaj powierzamy Maryi nasz naród, ponawiając akt zawierzenia Matce Bożej Częstochowskiej naszą Ojczyznę.
Przed nami ostatni tydzień wakacji. Wracamy już w tym tygodniu do codziennego odprawiania Mszy świętej rano o 7.00 i wieczorem o 18.00
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, a w sobotę 1 września wspomnienie bł. Bronisławy.
Pielgrzymka ministrantów lektorów i tych, którzy w te wakacje byli na rekolekcjach, odbędzie się w sobotę 1 września. Chętni na wyjazd niech zgłaszają się do Ks. Sebastiana.
Tegoroczna pielgrzymka rodzin do Kalwarii odbędzie się 16 września, w trzecią niedzielę, a nie jak do tej pory w drugą.
W sobotę przypada też pierwsza sobota września, modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi oraz za matki oczekujące dziecka, będą po Mszy św. o g. 7.00.
Przez nasza parafię będzie przechodziła w sobotę 1 września, kolejna pielgrzymka, z Biskupic do Kalwarii Zebrzydowskiej. W sobotę ok. godz. 9.00 pielgrzymi będą mieli odpoczynek przy naszym kościele.
Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, a na najbliższy tydzień prosimy parafian z ulicy Stromej n-y: 10, 11, 15, 17.
Msza św. w intencji uczestników wyjazdu na Węgry będzie 13 września o godz. 18.00.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

25 sierpnia 2018|