Na Nieszpory zapraszamy o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła przypada w tym tygodniu: w poniedziałek Matki Bożej z Lourdes, w czwartek świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa oraz św. Walentego.
W poniedziałek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o chorych. W Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w poniedziałek o godz. 12.00 Mszę świętą dla chorych odprawi Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski i udzieli Sakramentu Namaszczenia Chorych. W naszej parafii Dzień Chorych zorganizujemy, podobnie jak w ubiegłe lata, w czerwcu.   W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia
W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, odprawiane przez trzy niedziele przed Wielkim Postem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie w przyszłą niedzielę między Mszami – po Mszy o godz. 8.00 oraz po Mszy św. o 10.30 i trwać będzie do 15.30.
Sprzątanie kościoła polecamy na bieżący tydzień parafianom z ul. Sportowej n-y 32, 34, 35, 36, 39.
Rada Parafialna zbiera dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne – na trwającą renowację ołtarza głównego.
Po rozmowach z rodzinami naszej parafii, wprowadzimy dodatkową Mszę świętą w niedzielę o godz. 12.00. Ta zmiana będzie od 10 marca br. czyli od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. Msza święta o 12.00 będzie na czas roku szkolnego czyli od września do czerwca. Na czas wakacji będzie porządek Mszy dotychczasowy. W związku z tą zmianą I Komunia święta będzie 5 maja na Mszy o 12.00, podobnie suma odpustowa z procesją 12 maja o 12.00. Chrzty będą też na Mszy o 12.00 – w drugą niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele Msza święta o 12.00 będzie przede wszystkim dla dzieci i rodziców z małymi dziećmi.
Wolontariusze z Maltańskiej Służby Medycznej przeprowadzą w naszej parafii akcję „Cukier” w przyszłą niedzielę, od 9.00 do 17.00 w „Betanii”. Będzie możliwość bezpłatnego zbadania poziomu cukru we krwi, zmierzenie ciśnienia, a także nauczenia się udzielania pierwszej pomocy. Po Mszach będą zbierać do puszek datki na zakup nowego sprzętu medycznego dla swojego oddziału.
Przyjmujemy wstępne zapisy na wrześniową pielgrzymkę na Bałkany oraz na wyjazd na Węgry.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!