Dzisiaj druga niedziela tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa – odprawianego przed Wielkim Postem, który rozpocznie się 6 marca. Wystawienie Najśw. Sakramentu, pomiędzy Mszami do godz. 15.30; zapraszamy dzisiaj na adorację, szczególnie parafian: z ul. Braci Leńczowskich i Ekologicznej, Świątników Wawelskich na godz. 12.00, z ul. Bruchnalskiego od remizy do ronda na 12.30, z ul. Bruchnalskiego od ronda do Konar i z ul. Węgielnik i Tatrzańskiej na 13.00, z ul. Granicznej i Myślenickiej na g. 13.30, z ul. Modrzewiowej i Krakowskiej na 14.00 i z ul. Krętej i Józefa Kotarby, Na Wzgórzu na g. 14.30. O godz. 15.00 będą Nieszpory i zakończenie adoracji, a o godz. 15.30 Msza święta.
Spotkania przed bierzmowaniem – klasy III gimnazjum – wtorek, a klasy VIII ze szkoły podstawowej, w czwartek – o godz. 16.30.
Młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania / kl. III gimn. i VIII/ zapraszamy wraz z rodzicami w piątek na godz. 18.00; na Mszy świętej rodzice przekażą swoim dzieciom krzyżyki, które podczas bierzmowania poświęci Ks. Biskup. Po Mszy świętej będzie spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej.
W tym tygodniu przypada I piątek marca. Okazja do spowiedzi w piątek rano przed Mszą świętą i po południu od 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi trwa adoracja Najśw. Sakramentu, a przed godz. 18.00 – odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od g. 9.00. Jeśli są osoby chore, które chciałyby w pierwsze piątki przyjmować Komunię święta, w domu, to proszę zgłosić ich w zakrystii.
W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po Mszy o g. 7.00 Modlitwy do Niepokalanego Serca NMP, oraz za matki oczekujące potomstwa.
Dodatkowa Msza święta w niedzielę o godz. 12.00 będzie od 10 marca.; wtedy też 10 marca, na tej Mszy św., będzie poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Węgielnik i z ul. Tatrzańskiej.
Wolontariusze ze Służby Medycznej „Malta” dziękują za ofiary na sprzęt medyczny – zebrali w ub. niedzielę 1.592 zł.
Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Bałkany we wrześniu, a program jest na półce z prasą katolicką.
Pani Burmistrz Miasta i Gminy zaprasza mieszkańców Świątnik Górnych na spotkanie, którego tematem będzie: sprawa kanalizacji, wywozu odpadów, informacje o wyborach do Zarządu Osiedla Miasta. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o 18.30 w strażnicy OSP.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!