Strona archiwalna

PROGRAM WIELKIEGO TYGODNIA I WIELKANOCY 2019

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 14. IV. 2019
Pamiątka wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy

MSZE ŚWIĘTE: 8.00, 10.30, 12.00, 15.45 / g.15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym/
PODCZAS MSZY ŚWIETEJ O GODZ. 12.00 – UROCZYSTE POŚWIĘCENIE PALM ORAZ PROCESJA
/Po Mszy Świętej konkurs na najpiękniejszą palmę/
GODZ. 19.00 – DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA /początek przy kościele – przejdziemy z kościoła ul. Bruchnalskiego, Podgórską, Kr. Jadwigi, Bruchnalskiego i Ks. Koniecznego wrócimy do kościoła/.

TRIDUUM PASCHALNE
WIELKI CZWARTEK – 18. IV. 2019
Dziękczynienie za Eucharystię i Kapłaństwo

18.00 – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ
Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji tzw. „Ciemnicy”
Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” do godz. 22.30

20.30 – Adorację Prowadzi „Żywy Różaniec”
21.30 – Adoracja – prowadzi młodzież
22.30 – Zakończenie Adoracji

WIELKI PIĄTEK – 19. IV. 2019
Męka i Śmierć Pana Jezusa
Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy”: 7.00 – 18.00

ADORACJA PARAFIAN Z NASTĘPUJĄCYCH ULIC:
7.00 – ul. Sportowa, Graniczna, Kręta
8.00 ul. Królowej Jadwigi, Stroma, Krakowska
9.00 ul. Polna, Południowa, Słoneczna, Widokowa

ADORACJA MŁODZIEŻY Z GIMNAZJUM I DZIECI
ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
10.00 – uczniowie klas VII, VIII i III Gimnazjum
11.00 – uczniowie klas VI, V
12.00 – uczniowie klas IV, III
13.00 – uczniowie klas II, I, 0
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

18.00 – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ I KOMUNIA ŚWIĘTA
Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu

WIELKI PIĄTEK / WIELKA SOBOTA – Całonocna adoracja przy Bożym Grobie
20- 21.00 – Adoracja indywidualna
21.00 – Droga Krzyżowa
22.00 – Gorzkie Żale /3 części/

ADORACJA PARAFIAN Z NASTĘPUJĄCYCH ULIC:
23.00 – ul. Spokojna, Myślenicka, Na Wzgórzu
24.00 – ul. Ks. Koniecznego, Ks. Zakulskiego
1.00 – ul. Bielowicza numery nieparzyste, Podgórska
2.00 – ul. Różana, Świątników Wawelskich, Braci Leńczowskich,
3.00 – ul. Bruchnalskiego numery parzyste, Ekologiczna
4.00 – ul. Bruchnalskiego numery nieparzyste
5.00 – ul. św. Stanisława numery parzyste, Targowa
6.00 – ul. Bielowicza numery parzyste, Ogrodowa

WIELKA SOBOTA – 20 .IV. 2019
Adoracja Jezusa Eucharystycznego przy Bożym Grobie

ADORACJA:
7.00 ul. Metalowców i Modrzewiowa
8.00 ul. Wąska, J.Kotarby, Stawowa
9.00 ul. św. Stanisława numery nieparzyste, Węgielnik i Tatrzańska

ŚWIĘCENIE POKARMÓW godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00

Od godz. 14 do 18.00 – adoracja indywidualna – zakończenie adoracji o g. 18.00

18.00 – OBRZĘD WIGILII WIELKANOCNEJ: POŚWIĘCENIE OGNIA PASCHAŁU, WODY CHRZCIELNEJ ORAZ MSZA ŚWIĘTA

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
21 .IV. 2019
Zmiana godzin odprawiania Mszy Świętych

6.00 – PROCESJA REZUREKCYJNA I MSZA ŚWIĘTA
O godz. 8.00 Mszy Św. NIE BĘDZIE
Pozostałe MSZE ŚWIĘTE: 10.30, 12.00, 15.30 /o 15.00 Nieszpory/

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 22. IV. 2019

MSZE ŚWIĘTE: 8.00, 10.30 , 12.00/CHRZTY/, 15.30

11 kwietnia 2019|