NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9.VI.2019

Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki – kończy się okres wielkanocny w liturgii Kościoła. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt, Święto Maryi, Matki Kościoła – Msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.
Ponadto w liturgii Kościoła przypada: we wtorek św. Barnaby, apostoła, w środę bł. Piotra Dańkowskiego kapłana, męczennika, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, oraz św. Antoniego, w piątek bł. Michała Kozala, biskupa, męczennika, w sobotę bł. Jolanty, a w przyszłą niedzielę Urocz. Trójcy Świętej.
Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, będzie dzisiaj o 15.00, a tygodniu po Mszy wieczornej.

Kolejne Nabożeństwo Fatimskie będzie w czwartek 13 czerwca. Zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o godz. 18.00, potem będzie różaniec i procesja. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniesie młodzież.

Różaniec za zmarłych w piątek o 17.30, potem Msza święta za poleconych w wypominkach rocznych.
Spotkanie dla klas VI ze Szkoły Podstawowej, będzie w czwartek o godz. 16.30.
Troskę o czystość kościoła w tym tygodniu powierzamy parafianom z ul. Stawowej nr-y 13, 14, 14c, 16a, 16b.
Rada Parafialna zbiera ofiary na wypłacenie wykonanych prac konserwatorskich przy głównym ołtarzu.
Informujemy już, że w Boże Ciało 20 czerwca, Msza święta z procesją będzie o godz. 10.00. Przejdziemy procesją z kościoła główną bramą, ul. Bruchnalskiego do Ronda i z powrotem do kościoła ul. Bruchnalskiego. O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian z następujących ulic:
OŁTARZ I – przy bramie cmentarza – ul. Sportowa, Graniczna i Stawowa.
OŁTARZ II – przy rondzie – ul. Różana, Modrzewiowa, Spokojna, Bruchnalskiego od Ronda do Konar
OŁTARZ III – przy figurze Matki Bożej – ul. Bruchnalskiego od Remizy do Ronda, Węgielnik, Tatrzańska, Krakowska.
OŁTARZ IV – przy kościele – ul. Ks. Koniecznego, Ks. Zakulskiego, Kręta, Karpacka, Braci Leńczowskich. Do wszystkich ołtarzy zamówione są banery z hasłami. Będą one do odebrania w sobotę 15 czerwca.
Wyjazd do Częstochowy i Lichenia – w piątek o godz. 6.00 – od strażnicy.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

8 czerwca 2019|