18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.VIII.2019

Dzisiaj po Mszach Świętych adoracja Najśw. Sakramentu. Nieszpory o godz. 15.00.
Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – czas pielgrzymek do sanktuariów Maryjnych, rocznic patriotycznych – to także wezwanie Kościoła w Polsce do trzeźwości Polek i Polaków.
W liturgii Kościoła przypada: we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek św. Dominika, w piątek św. Teresy Benedykty od Krzyża, a w sobotę św. Wawrzyńca.
Porządek Mszy świętych wakacyjny, we wtorek ze względu na Święto Przemienienia Pańskiego Msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, a w środę o godz. 18.00 i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o g. 7.00, w piątek o g. 18.00, a w sobotę g. 7.00 i 18.00.
Różaniec za zmarłych – w piątek o 17.30.
Rada Parafialna przeprowadzi w przyszłą niedzielę kolejną zbiórkę na inwestycje parafialne. Zbieramy teraz na wypłacenie wykonanych prac przy odnowie ołtarza głównego.
Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu pomagali w sprzątaniu kościoła, a na następny tydzień prosimy parafian z ul. Krakowskiej n-y: 1, 6, 6a, 12, 14, 15.
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i św. Lipki na październik.
Spotkanie wyjeżdżających na Węgry będzie 12 sierpnia o 19.00, na spotkaniu należy uiścić opłatę za wyjazd.
Zapraszamy na koncert organowy do naszego kościoła; w przyszłą niedzielę 11 sierpnia, po Mszy o 15.30; koncert rozpocznie się o 16.30, a zagra organista z Żywca, Radosław Pietrzyk, obecnie grający w parafii Łodygowice.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

3 sierpnia 2019|