Przed nami ostatni tydzień wakacji. Wracamy już w tym tygodniu do codziennego odprawiania Mszy świętej rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Od przyszłej niedzieli, od 1 września porządek Mszy w niedzielę następujący: godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej, we wtorek wspomnienie św. Moniki, w środę św. Augustyna, w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
Pielgrzymka ministrantów lektorów i tych, którzy w te wakacje byli na rekolekcjach, odbędzie się w sobotę 31 sierpnia. Chętni na wyjazd niech zgłoszą się do środy, w zakrystii po Mszach św.
Tegoroczna pielgrzymka rodzin do Kalwarii odbędzie się 8 września.
Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, a na najbliższy tydzień prosimy parafian z ulicy Modrzewiowej n-y: 8, 9, 10, 11, 13, 15.
Dzisiaj dziękujemy Ks. Sebastianowi Basterowi, który odchodzi z naszej parafii do Krakowa do Borku Fałęckiego. Za trzyletnią pracę duszpasterską, katechetyczną, za Jego zaangażowanie w duszpasterstwo młodzieży i ministrantów, lektorów – składamy mu serdeczne „Bóg zapłać”. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w wypełnianiu zadań na nowej parafii. Ks. Arcybiskup zmienił ostatnio wikariusza, który miał przyjść na miejsce Ks. Sebastiana, zamiast Ks. Michała Widła, przychodzi Ks. Jan Kuna, którego powitamy w przyszłą niedzielę.
Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Św. Lipki i Gietrzwałdu.
Dyrekcja Przedszkola nr 1 w Świątnikach Górnych zaprasza rodziców na spotkanie organizacyjne 29 sierpnia w czwartek na g. 17.00 do przedszkola przy ul. Bielowicza.
Ostatnio zmarła z naszej parafii +Anna Kwintowska lat 92. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie..
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!