Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00. W tygodniu różaniec jest o godz. 17.30. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tym maryjnym nabożeństwie. We wtorek zapraszamy na różaniec parafian z ulic: Świątników Wawelskich, Królowej Jadwigi, Wąska, Podgórska, Metalowców, Ogrodowa, Bielowicza.
Różaniec z procesją do pięciu ołtarzy, będzie w kościele, jutro, w poniedziałek o 17.30.
W naszej parafii są już Róże Różańcowe – kobiet, mężczyzn; jest Róża Jasnogórska czy Róża wdów. Chcemy jeszcze założyć Różę Różańcową małżeństw, rodzin; – potrzeba 20 małżeństw, które będą odmawiały jedną tajemnicę różańca codziennie; małżonkowie razem czy dzieci z rodzicami. Chętnych do takiej modlitwy za rodziny i małżeństwa zapraszamy do zgłoszenia się do Ks. Proboszcza.
Ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie będzie w przyszłą sobotę o godz. 17.30; najpierw różaniec i procesja, a potem Msza święta z kazaniem. Nabożeństwo poprowadzi O. Redemptorysta. Dzieci zapraszamy w sobotę do sypania kwiatków na procesję.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek Matki Bożej Różańcowej, w środę bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, w sobotę bł. Jana Beyzyma, kapłana.
W przyszłą niedzielę 13 października, będzie obchodzony w Polsce kolejny Dzień Papieski, wspominający św. Jana Pawła II. Jak co roku można będzie w tym dniu złożyć ofiary na stypendia dla biedniejszej młodzieży, które rozdziela fundacja Nowego Tysiąclecia, powołana do pamięci o zasługach Jana Pawła II dla Polaków i Kościoła.
Również 13 października, odbędą się wybory parlamentarne; biskupi polscy zachęcając do udziału w wyborach przypominają, że z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne jakim jest Polska, wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego.
Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień polecamy porządek w kościele kolejnym parafianom z ul. Różanej nr-y 27, 29, 30, 32, 34 .
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na spłatę remontu ołtarza głównego.
Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Szczepanowa – miejsca urodzin św. Stanisława BM, naszego patrona oraz do Szczyrzyca – do opactwa Cystersów. Termin –sobota 9 listopada – koszt 30 zł.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!