29 NIEDZIELA ZWYKŁA 20.X.2019

Przeżywamy nadzwyczajny miesiąc misyjny, a od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszej modlitwie pamiętajmy o misjonarzach i misjonarkach, głoszących ewangelię poza granicami naszego kraju.

Nabożeństwo różańcowe – dzisiaj o godz. 15.00, a w tygodniu o godz. 17.30. We wtorek na nabożeństwo zapraszamy mieszkańców ulic: Ks. Koniecznego, Ks. Zakulskiego, Krakowska, Węgielnik, Tatrzańska, Bruchnalskiego, Różana, Modrzewiowa, Spokojna.

We wtorek, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach we wtorek uroczystości odpustowe – szczegóły są na plakacie w gablocie pod chórem.

W przyszłą niedzielę obchodzona będzie Rocznica Poświęcenia Kościoła.

Kolejne spotkanie z czytaniem Pisma Świętego w poniedziałek o godz. 19.00 – serdecznie zapraszamy na to wspólne rozważanie Bożego Słowa.

1 listopada, piątek, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte będą w kościele o godz. 8.00 i 10.30, popołudniu Nieszpory o godz. 14.00, a potem procesja na cmentarz – tam będzie modlitwa za zmarłych i o godz. 15.00 Msza święta polowa na cmentarzu, o ile pogoda pozwoli, a jeśli nie, to po zakończeniu modlitw na cmentarzu Msza święta będzie w kościele.

2 listopada, sobota, w Dzień Zaduszny, Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz.18.00. Msza święta o 18.00 będzie za zmarłych w tym roku parafian. Także 2 listopada, zapraszamy na różaniec za zmarłych o godz. 20.00 – na cmentarzu, przy krzyżu.

Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

Przypominamy także o porządkach na cmentarzu, o wyrzucaniu śmieci, liści do pojemników na zewnątrz cmentarza. Prosimy też, aby kierownika cmentarza, Pana Michała Michalca, uporządkować sobie sprawy administracyjne opłaty grobów.

Dziękujemy za troskę o czystość kościoła w tym tygodniu, a na przyszły prosimy kolejnych parafian z ul. Różanej n-y: 46, 48 50, 54.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę – na stypendia dla młodzieży na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – kwota 2.638 zł, oraz na inwestycje parafialne Rada Parafialna zebrała 11.120 zł, na konto wpłynęło 2.320 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Osoby zainteresowane wyjazdem na pielgrzymkę do Grecji – śladami św. Pawła, w maju przyszłego roku, mogą się zapoznać z programem na naszej stronie internetowej.

Polecamy kolejny już 18 numer naszej gazetki parafialnej „Świątnik” w której na 50 stronach, znajdziecie wiele ciekawych parafialnych informacji, relacji, wywiadów. Cena gazetki 6 zł.     / ogłoszenie o badaniach /

W piątek odbył się pogrzeb naszego parafianina +Stanisława Płatka lat 70. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

19 października 2019|