Nieszpory dzisiaj o 15.00, potem Msza święta o 15.30. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najśw. Sakramentu.
W liturgii kościoła przypada: w poniedziałek św. Karola Boromeusza, biskupa, a w sobotę święto Poświęcenia Bazyliki na Lateranie w Rzymie.
Dziękujemy za złożone ofiary przy zamawianiu wypominków za zmarłych. W ciągu tego tygodnia przed Mszami rano i wieczorem będą czytane wypominki jednorazowe, a różaniec za zmarłych poleconych wypominkach rocznych będzie w piątek o 17.30, potem Msza święta za tych zmarłych.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu modlitwy za zmarłych 1 i 2 listopada; pracownikom cmentarza, służbie liturgicznej, kościelnemu, organistce, strażakom i orkiestrze.
Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zarządził we wszystkich kościołach adorację Najśw. Sakramentu jako wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II i modlitwę za Ojczyznę. Adoracja w ciszy będzie w naszym kościele w środy i soboty pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą. Zapraszamy do tej modlitwy.
Rada Parafialna w przyszłą niedzielę będzie zbierała ofiary na wypłacenie prac przy renowacji ołtarza głównego. Pozostało nam do zapłaty jeszcze ok 40 tys. złotych, a zapłaciliśmy już w tym roku od stycznia do października prawie 200 tys. zł. Nadal oczekujemy na dotacje od Małopolskiego Konserwatora Zabytków. Wszystkim którzy składają ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.
Zbliża się Święto Niepodległości 11 listopada, organizatorzy zapraszają już w sobotę na zawody sportowe, a w przyszłą niedzielę wszyscy są zaproszeni na śpiewanie pieśni patriotycznych do remizy na 17.00. Natomiast 11 listopada Msza za Ojczyznę będzie o 10.30. Szczegóły są na plakatach.
Wyjazd na pielgrzymkę do Szczepanowa i Szczyrzyca w sobotę o g. 7.45 od strażnicy.
Spotkania przed bierzmowaniem: klasy VII – wtorek o 16.30, klasy VIII – czwartek o 16.30.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Ks. St. Koniecznego n-y: 10, 11, 13, 14, 15.

Na nowy tydzień niech Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!