Trwamy w radości Narodzenia Pańskiego; dzisiaj  pierwsza niedziela miesiąca, roku, po Mszach Św. adoracja Najśw. Sakramentu.  Na Nieszpory zapraszamy o 15.00.
Wszystkie grupy parafialne zapraszamy dzisiaj na spotkanie kolędowe o 17.00 do sali w remizie.
Jutro Uroczystość Trzech Króli. Msze święte o 8.00, 10.30, 12.00 oraz o 15.30. Po każdej Mszy świętej – poświęceni kadzidła i kredy. Przed każdą Mszą świętą – jutro – młodzież z grupy apostolskiej będzie rozprowadzała kadzidło i kredę, a ofiary składane przy tej okazji wspomogą zimowy wyjazd młodzieży z Ks. Wikariuszem. Nieszporów jutro nie będzie ze względu na Orszak Trzech Króli.
Jutro 6 stycznia, przejdzie ulicami naszego miasta i gminy II Orszak Trzech Króli. Można dołączyć się do orszaku wyruszającego z Rzeszotar lub z Olszowic albo z Konar- Zielonej i przyjść przed nasz kościół; tutaj o ok godz. 12.45 będzie pokłon Trzech Króli, śpiew kolęd będzie grała kapela, świątnicka orkiestra dęta. Wszystko będzie na scenie przy „Betanii”, tam też będzie szopka, św. Rodzina, będzie też gorąca herbata ciastka.. Wszystkich zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, świadectwie naszej wiary.
Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych– w piątek o godz. 17.30, a Msza święta za tych zmarłych o 18.00.
Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy, trwać będzie w naszym kościele przez cały rok w środy i soboty od 17.30 do 18.00.
Sprzątanie w kościele powierzamy na bieżący tydzień rodzinom z ul. Kr. Jadwigi n-y: 20, 21, 22, 26, 27, 27c.
Pani Organistka dziękuje za ofiary złożone przy nabywaniu opłatków, Msza św. od niej w intencji ofiarodawców będzie 19 stycznia.
Dziękujemy tym którzy przyjęli kolędników misyjnych w swoich domach. Grupa Misyjna, spotkała się z życzliwością parafian. Ofiary zebrane, kwota 1.800 zł będą przekazane na cele misyjne.
Na koncert noworoczny zaprasza orkiestra świątnicka – 12 stycznia o godz. 17.00 do hali widowiskowo-sportowej.
Plan kolędy na ten tydzień: Ks. Proboszcz:
Ul. Różana numery nieparzyste od ronda – wtorek 7.I od 14.00
Ul. Węgielnik, Tatrzańska, Bruchnalskiego od ronda do remizy – środa 8.I od g. 13.00
Ul. Bielowicza nr-y nieparzyste od Rynku do Rzeszotar – czwartek 9 .I. od g. 12.00
Ul. Bruchnalskiego od 82 od Konar – do ronda – piątek 10.I. od g. 13.00
Ul. Targowa i Stroma – sobota 11.I od g. 11.00
Ks. Wikariusz
Ul. Ekologiczna, Na Wzgórzu i Słoneczna – 7.I. wtorek od g. 14.00
Ul. Graniczna od n-u 3 do 17 i ul. Stawowa – 8.I. środa od 15.00
Ul. Polna, Św. Stanisława od Polnej w stronę Sieprawia i Południowa – 9.I.czwartek od 13.00
Ul. Krakowska i Modrzewiowa – 10.I. piątek od g. 15.00
Ul. Myślenicka, Widokowa, Bielowicza n-y parzyste od 58-74 – 11.I.sobota od 12.00
Na czas kolędy kancelaria czynna tylko w soboty, a sprawy pilne można załatwić codziennie po Mszy porannej.
Zwolniło się 5 miejsc na pielgrzymkę do Grecji na maj 2020.
Ostatnio zmarli z naszej parafii: +Janina Łopata lat 80 i +Edward Kotarba lat 55.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Wszystkim życzmy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!