Wielki Post to dla katolików czas gorętszej modlitwy. W trudnej sytuacji, jaka opanowała świat, wróćmy do modlitwy, choćby tej najprostszej, ale płynącej z serca, która uspokaja i pozwala spojrzeć na trudne sytuacje z innej perspektywy.
W naszej modlitwie polecajmy też dziś Miłosierdziu Bożemu zmarłego 8 marca 2014 roku, byłego proboszcza naszej parafii +Ks. Stanisława Czulaka.
Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym, dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 15.00, po nabożeństwie o 15.45 Msza święta, a „Droga Krzyżowa” w piątki – godz. 17.15, oraz 19.30, a także w niedziele po Mszy o 8.00.  Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 29 marca do 1 kwietnia.
We wtorek rozpocznie się nowenna do św. Józefa, którą będziemy odmawiali po Mszy porannej przez 9 dni, do 19 marca.
Zapraszamy na czytanie wspólne Pisma Świętego – w poniedziałek o 19.00 w salce na plebanii.
Spotkanie parafialnego zespołu Caritas – w poniedziałek o 17.00.
Cukrowe baranki wielkanocne z Caritasu można będzie nabyć od przyszłej niedzieli. Ofiary z baranków / 6 zł/ to dar świąteczny dla potrzebujących pomocy.
Sprzątanie w kościele, powierzamy rodzinom z ul. Metalowców nr-y: 12a, 13, 14a, 15, 16. Tym, którzy złożyli ofiarę na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Rada Parafialna zbiera dziś ofiary na inwestycje parafialne. Wymieniliśmy ostatnio dywan przy ołtarzu głównym, są w renowacji dwie kolejne stacje drogi krzyżowej i dwa mniejsze obrazy z prezbiterium.
Po Mszach świętych zachęcamy do obejrzenia wystawy Pana Zdzisław Słoniny – Sceny pasyjne – rzeźba i malarstwo na szkle. Wystawa jest na starej plebanii w „Betanii”.
W związku z pojawieniem się koronawirusa w Polsce, Episkopat Polski informuje, że kto ma obawy przed zarażeniem, ten nie musi w najbliższym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach / zostały opróżnione/ oraz przekazywać sobie znak pokoju przez skłon głowy.
Proszono nas o ogłoszenie, że kolejne spotkanie dotyczące odnawialnych źródeł energii, będzie w poniedziałek o 18.00, w szkole podstawowej w Świątnikach Górnych, przy rondzie.

Wszystkim życzy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!