Rozpoczęły się wakacje. Mimo trwającej pandemii, pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej; starajmy się być blisko Boga także przez ten czas wolny.

Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy dzisiaj o 15.00; a jeszcze w poniedziałek i wtorek odśpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa przed wieczorną Mszą św.

W naszym kościele przez lipiec i sierpień, podobnie jak w ciągu roku, w tygodniu Msza święta będzie rano o 7.00  i wieczorem o 18.00.  W niedzielę porządek Mszy świętych będzie niezmieniony  – czyli Msze święte będą o g. 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30. Przez wakacje nie będzie nieszporów.

Kancelaria parafialna czynna tak jak w ciągu roku.

Dzisiaj Ks. Biskup Jan Zając udzieli sakramentu Bierzmowania 31 młodym ludziom, którzy ukończyli klasę VIII. Bierzmowanie będzie dzisiaj na dodatkowej Mszy św. o godz. 18.00.

W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, w piątek św. Tomasza apostoła, a w sobotę rocznica poświęcenia Katedry na Wawelu.

W piątek – pierwszy piątek lipca – okazja do spowiedzi przed Mszą rano, a wieczorem od 16.30 do 18.00.  Odwiedzimy  w  piątek tylko tych chorych, którzy będą zgłoszeni w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi, z racji I soboty, oraz za matki oczekujące potomstwa – w sobotę po Mszy o 7.00.

Na bieżący tydzień  czystość kościoła powierzamy parafianom z ul. Bielowicza n-y:  54c, 55, 58, 59, 61.

Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski prosi, aby 5 lipca przeprowadzić zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku zalań i podtopień w naszej archidiecezji.

Zakończył się rok szkolny, dziękujemy wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom, pracownikom szkół, za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Dzieciom i młodzieży, oraz nauczycielom i tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy zdrowia i dobrego  wypoczynku.

Ostatnio zmarli z naszej parafii: +Gabriela Gniadek lat 89, +Jacek Zakrzewski lat 80, +Stanisław Kotarba lat 81. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki na każdy dzień. Szczęść Boże!