4 NIEDZIELA ADWENTU – 24.XII.2017  WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

Dzisiejsza niedziela, jest zarazem dniem Wigilii Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich do tradycyjnego postu, oraz do zachowania tradycji Wieczerzy Wigilijnej z modlitwą, z czytaniem fragmentu Ewangelii, dzieleniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd. Betlejemskie Światło Pokoju, płonie przed kościołem przy krzyżu i przed ołtarzem, można zapalić sobie lampkę od tego światła i zanieść do domu. Msze święte dzisiaj, w niedzielę o g. 8.00, 10.30 i 15.30.

      Boże Narodzenie – poniedziałek 25 grudnia – rozpoczniemy Pasterką – Mszą Świętą o północy. Pozostałe Msze Święte w pierwszy jak i w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godz. 8.00, 10.30 i 15.30. Nieszpory uroczyste będą tylko w Boże Narodzenie. Ofiary z tacy z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia, a z 26 grudnia na Uniwersytet Papieski w Krakowie.

26 grudnia, w Św. Szczepana na Mszy o godz. 8.00 kolędować z nami będzie Świątnicka Orkiestra Dęta, natomiast na Mszy o 10.30 – poświęcenie owsa.

Ponadto w środę przypada św. Jana ewangelisty – poświęcenie wina; w czwartek św. Młodzianków męczenników, a w przyszłą niedzielę – św. Rodziny i św. Sylwestra, zakończenie 2017 roku.

Na Mszach świętych 31 grudnia, w niedzielę, podsumowanie roku i uroczysty hymn „Ciebie Boga wysławiamy”, a o g. 15.00 Nieszpory na zakończenie roku, z przebłaganiem za grzechy i dziękczynieniem.

Pani Organistka dziękuje za ofiary złożone przy nabywaniu opłatków, Msza św. w intencji ofiarodawców będzie 26 grudnia o 10.30.

Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Kr. Jadwigi n-y 29,33, 34, 34a, 36.
Zakończyła się renowacja drewnianego ołtarzyka, figur św. Piotra i Pawła oraz ramy i obrazu św. Stanisława z ołtarza głównego – koszt tych prac to prawie 82.000 zł – wszystko z ofiar parafian. Figurka Matki Bożej i różaniec nawiedza rodziny przy ul. Słonecznej, a potem będzie na ul. Na Wzgórzu.
Od środy rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Kto życzy sobie odwiedzin kapłana, to w miarę możliwości niech oczekuje całą rodziną na wspólną modlitwę, błogosławieństwo i rozmowę z duszpasterzem. Kapłanowi będą towarzyszyć w czasie kolędy – ministranci oraz Pan Kościelny, dla którego ofiary składane przy kolędzie są wynagrodzeniem za pracę w kościele.
Plan Kolędy na tydzień po świętach:

Ks. Sebastian – Ul. Myślenicka, Ul. Widokowa i Ul. Bielowicza Nr 58 – 74
27 Grudnia 2017 – Środa od G. 12.00

– Ul. Ks. Koniecznego i Ul. Ks. Zakulskiego 28 Grudnia 2017 – Czwartek od G. 12.00

– Ul. Polna I Ul. Św. Stanisława od Polnej w stronę Sieprawia
i Ul. Południowa – 29 Grudnia 2017 – Piątek od G. 12.00

– Ul. Ekologiczna, Ul. Na Wzgórzu, Ul. Słoneczna – 30 Grudnia Sobota od G. 10.00

Ks. Proboszcz – Ul. Targowa i Ul. Stroma -28 Grudnia – Czwartek od G. 15.00

– Ul. Kręta, Ul. Karpacka, Ul. Braci Leńczowskich 29 Grudnia -Piątek od G. 14.00

Na ten wigilijny dzień, na całe święta niech Pan Bóg Wam błogosławi. Szczęść Boże!

3 NIEDZIELA ADWENTU – 17.XII.2017

 • Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o 15.00. Na Roraty zapraszamy w tygodniu o godz. 7.00.
 • Spowiedź adwentowa w naszym kościele będzie, w czwartek 21 grudnia. Kilku księży, będzie spowiadało od godz. 8.00 do 11.30 oraz od godz. 15.00 do 18.00. / przerwy o godz. 9.30 oraz o godz. 16.30/.
 • Zachęcamy by skorzystać w czwartek z Sakramentu Pokuty, aby kto może obchodził Święta Bożego Narodzenia z sercem wolnym od grzechów.
 • Opłatki można nabywać po Mszach świętych u Pani organistki, natomiast dzieci z grupy apostolskiej wraz z Siostrą Elżbietą, rozprowadzają dzisiaj sianko na stół wigilijny; złożone ofiary za sianko, są pomocą w prowadzeniu duszpasterstwa dzieci w naszej parafii.
 • Dziękujemy tym, którzy podzielili się darami przed świętami z potrzebującymi; Jeszcze jutro można złożyć dary świąteczne dla potrzebujących.
 • Wigilia dla samotnych w naszej gminie organizowana jest jutro, w poniedziałek o g.12.00 w strażnicy. Pan Burmistrz i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, zapraszają na to spotkanie wigilijne osoby samotne; jeśli są takie osoby w Waszym sąsiedztwie, poinformujcie ich o tym spotkaniu – w poniedziałek 18 grudnia o godz. 12.00.
 • W przyszłą niedzielę 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą o 8.00, 10.30 oraz o 15.30.
 • Zachęcamy wszystkich do tradycyjnego postu w Wigilię, oraz do zachowania tradycji Wieczerzy Wigilijnej z modlitwą, z czytaniem fragmentu Ewangelii, dzieleniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd.
 • Betlejemskie Światło Pokoju, które dotrze do nas w piątek, można będzie zabrać sobie do domu w sobotę lub w wigilię.
 • Kilka informacji dla tych którzy na wigilie wyjeżdżają: Boże Narodzenie – poniedziałek 25 grudnia – rozpoczniemy Pasterką – Mszą Świętą o północy. Pozostałe Msze Święte w pierwszy jak i w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godz. 8.00, 10.30 i 15.30. Ofiary z tacy z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
 • 26 grudnia, w Św. Szczepana na Mszy o godz. 8.00 kolędować z nami będzie Świątnicka Orkiestra Dęta, natomiast na Mszy o 10.30 – poświęcenie owsa.
 • Kolędę – wizytę duszpasterską – rozpoczniemy 27 grudnia 2017, środa po świętach – Ks. Sebastian odwiedzi 27 grudnia rodziny z ulic: Myślenickiej, Widokowej i Bielowicza nr-y 58 do 74. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. / jest nowa strona internetowa naszej parafii adres; / www.parafia-swiatniki.pl /
 • Sprzątanie w kościele powierzamy na najbliższy tydzień parafianom z ul. Kr. Jadwigi nr-y 21, 22, 26, 27, 27c .
 • Zapraszamy do pomocy przy dekoracji kościoła na święta; budowa szopki na zewnątrz kościoła we wtorek od 16.00, a w kościele stawianie konstrukcji szopki, w środę od 19.00/ potrzeba kilku mężczyzn /; młodzież zapraszamy do strojenia choinek w kościele, w piątek od godz. 19.00.
 • Ostatnio zmarł z naszej parafii +Czesław Cholewa lat 76. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!