Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
Chóry świątnickie zapraszają na wspólne kolędowanie dzisiaj o godz. 16.30 do strażnicy.
W liturgii Kościoła przypada: w środę św. Franciszka Salezego biskupa, w czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
W przyszłą niedzielę rozpocznie się tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo, odprawiane przez trzy niedziele przed Wielkim Postem. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie w przyszłą niedzielę między Mszami do g. 15.30.
Nasza parafia wraz z całym dekanatem mogilańskim, zaproszona jest w poniedziałek 22 stycznia, do Sanktuarium św. Jana Pawła II do Łagiewnik. Tam o godz. 17.00 będzie Msza święta i po Mszy Procesja Światła. Dojazd do sanktuarium indywidualny.
Spotkanie klas III z gimnazjum będzie w czwartek o 16.30.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy rodzinom z ul. Podgórskiej
n-y 14, 16, 17, 20, 22. Tym, którzy troszczyli się o czystość kościoła w tym tygodniu, bądź złożyli ofiarę na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Figurka Matki Bożej Fatimskiej i różaniec nawiedza rodziny przy ul. Stromej.
Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Dziękujemy za przyjęcie nas kapłanów, w Waszych domach, za ofiary złożone dla księży oraz na potrzeby Kościoła i parafii; za poczęstunki, za dowiezienie i przywiezienie z kolędy, za rozmowy duszpasterskie. Przyjęło nas prawie 92% rodzin mieszkających w naszej parafii. Podziękowania za ofiary z kolędy kierują do parafian także kościelni: Edward i Janusz oraz ministranci.
W ostatnim czasie zmarła +Zofia Kotarba lat 61, pochodząca ze Świątnik Górnych, a ostatnio mieszkała w Myślenicach. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!