Dzisiaj druga niedziela tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa – odprawianego przed Wielkim Postem, który rozpocznie się 14 lutego. Wystawienie Najśw. Sakramentu, pomiędzy Mszami do godz. 15.30. Zapraszamy dzisiaj na adorację, szczególnie parafian: z ul. Braci Leńczowskich i Ekologicznej, Świątników Wawelskich na godz. 12.00, z ul. Bruchnalskiego od remizy do ronda na 12.30, z ul. Bruchnalskiego od ronda do Konar i z ul. Węgielnik i Tatrzańskiej na 13.00, z ul. Granicznej i Myślenickiej na g. 13.30, z ul. Modrzewiowej i Krakowskiej na 14.00 i z ul. Krętej i Józefa Kotarby, Na Wzgórzu na g. 14.30. O godz. 15.00 będą Nieszpory i zakończenie adoracji, a o godz. 15.30 Msza święta.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Agaty, dziewicy i męczennicy, we wtorek świętych męczenników z Japonii Pawła Miki i towarzyszy, w sobotę św. Scholastyki, dziewicy, a w niedzielę 11 lutego Najśw. Maryi Panny z Lourdes.
W tym miesiącu rozpocznie się nowenna jubileuszowa – modlitwa za Ojczyznę w setną rocznice odzyskania niepodległości i w roku beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Beatyfikacja będzie 28 kwietnia w Łagiewnikach. Ta modlitwa rozpocznie się w lutym, a zakończy w październiku. W naszej parafii będzie to każdego 8 dnia miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00. Już w tym tygodniu w czwartek 8 lutego, zapraszamy na różaniec za Ojczyznę, który będzie przed Mszą świętą i na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.00.
Różaniec za zmarłych w piątek o 17.30, potem Msza Święta za zmarłych poleconych wypominkach rocznych.
Figurka Matki Bożej Fatimskiej i różaniec wędruje po rodzinach przy ul. Św. Stanisława, Józefa Kotarby, Polna i Południowa.
Rada Parafialna w przyszłą niedzielę będzie zbierała ofiary na dalsze prace przy odnowie ambony i ołtarza głównego.
Sprzątanie w kościele powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Metalowców nr-y 1, 2, 4, 6, 9.
Dziękujemy młodzieży i kilku osobom, które włączyły się w prace przy rozbieraniu dekoracji świątecznej.
Na pomoc zakonom kontemplacyjnym przekazaliśmy ofiary z 2 lutego – 1.920 zł.
Zmarła z naszej parafii + Maria Synowiec lat 84 – jej pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 14.00. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!