6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.II.2018

Dzisiaj trzecia niedziela tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa – odprawianego przed Wielkim Postem. Wystawienie Najśw. Sakramentu, pomiędzy Mszami do godz. 15.30. Dzisiaj zapraszamy na adorację parafian: z ulic Podgórskiej i Wąskiej na godz. 12.00, z
ul. Spokojnej 12.30, z ul. Różanej, na 13.00, z ul. Św. Stanisława na g. 13.30,
z ul. Południowej, Polnej, Stawowej na 14.00 i z ul. Sportowej g. 14.30.
O godz. 15.00 będą Nieszpory i zakończenie adoracji, a o godz. 15.30 Msza święta.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego.
Wielki Post – czas pokuty, modlitwy i umartwienia, rozpoczniemy 14 lutego, w najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą w środę o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje katolików post ścisły.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej już w najbliższy piątek – o godz. 17.15, oraz o 19.30. Ponadto Droga Krzyżowa będzie w niedziele Wielkiego Postu, po Mszy o 10.30.
Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, a Msza niedzielna popołudniowa w Wielkim Poście będzie o 15.45, po zakończeniu nabożeństwa, już bez kazania.
Ks. Prałat Zbigniew Gerle będzie w najbliższą sobotę, 17 lutego obchodził imieniny. Z tej okazji życzymy Ks. Prałatowi zdrowia, sił i potrzebnych Bożych łask na każdy dzień. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ks. Prałata Zbigniewa w sobotę o godz. 18.00.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a najbliższy tydzień czystość świątyni powierzamy parafianom z ul. Metalowców n-y 11, 12a, 13, 14a, 15.
Rada Parafialna zbiera dzisiaj ofiary na trwające prace konserwatorskie ołtarza głównego i ambony.
W ostatnim czasie zmarła z naszej parafii +Maria Górnisiewicz lat 85. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.
Na nowy tydzień niech Bóg wszystkim błogosławi, szczególnie dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie zimowe. Szczęść Boże!