Mija połowa Wielkiego Postu, zachęcamy do dalszego wędrowania za Jezusem dźwigającym krzyż. Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o 15.00, a potem Msza o godz. 15.45. „Droga Krzyżowa” w piątek o 17.15 oraz o 19.30.
Od 10 marca trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa.
Spotkania w tym tygodniu:
Redakcja naszej gazetki parafialnej „Świątnik” – poniedziałek po Mszy wieczornej;
Klasy II z gimnazjum – wtorek g. 16.30;
Klasy III z gimnazjum – czwartek g. 16.30;
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 18 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi O. Mirosław Lipowicz, redemptorysta z Krakowa. Nauki rekolekcyjne będą na Mszach świętych – już w sobotę 17 marca, o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 8.00, 10.30 oraz na dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00 na którą zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Na Mszę św. o godz. 15.45 – zapraszamy w przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii. Program Rekolekcji oraz Wielkiego Tygodnia – jest wydrukowany w informatorze, który można zabrać od ministrantów przy wyjściu z kościoła, jest także na stronie internetowej naszej parafii. Niech taki program będzie w każdym domu, w każdej rodzinie, aby łatwiej było zorganizować sobie udział w rekolekcjach i w uroczystościach Wielkiego Tygodnia.
Baranki wielkanocne, z których ofiary – 6 zł – są przekazywane do Caritasu krakowskiego na pomoc potrzebującym, można nabyć przy wyjściu z kościoła.
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna z Konar –Zielonej, będzie w przyszłą niedzielę od 10.00 do 12.00 prowadziła przed naszym kościołem, kiermasz wielkanocny; można będzie wspomóc fundacje nabywając wykonane przez podopiecznych fundacji palmy i ozdoby wielkanocne.
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień rodzinom z ul. Bielowicza nr-y 1, 2, 5, 6, 6a.
Na nowy tydzień wszystkim niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże!