Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Witamy wśród nas – O. Mirosława Lipowicza, ze zgromadzenia OO. Redemptorystów z Krakowa, który będzie nas prowadził w czasie tych dni przygotowujących do Świąt Wielkanocnych.
Dzisiaj nauki rekolekcyjne na Mszach świętych, oraz na Gorzkich Żalach o godz. 15.00. Na dodatkową Mszę Świętą z nauką rekolekcyjną o godz. 12.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, a na godz. 15.45 młodzież z naszej parafii.
Nauki rekolekcyjne dla wszystkich – będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 18.30 /nie o g. 18.00/; a dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 11.30. Młodzież z klas VII i gimnazjum, zapraszamy na godz. 16.30. Z racji uroczystości św. Józefa nauka stanowa dla mężczyzn i młodzieży męskiej w poniedziałek o godz. 19.30, we wtorek dla młodzieży o godz. 20.00.
Msza Święta dla chorych i starszych, którzy mogą przyjść do kościoła, będzie w poniedziałek o godz. 10.00. Odwiedziny chorych w domach z Komunią Św. wielkanocną będą we wtorek od godz. 9.30. Proszę zgłosić chorych w zakrystii.
Spowiedź wielkanocna dla naszej parafii będzie w środę od godz. 7.00 do 11.30 oraz od 15.00 do 18.30. Zakończenie rekolekcji w środę na Mszach Świętych o 8.00 i 18.30 /zaśpiewa na tej Mszy chór „Eligiusz”/. Na Mszach świętych w środę będą zbierane ofiary na potrzeby rekolekcji. Wszystkich prosimy tak zorganizować sobie zajęcia, by móc uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych.
Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu, tylko w sobotę od 8.30 do 10.00.
Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 i 19.30.
Bierzmowanie w naszej parafii będzie w najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież – 24 osoby – przyjmą sakrament bierzmowania z rąk Ks. Infułata Jakuba Gila z Wadowic. Zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości.
Następna niedziela to Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm i procesja z palmami, będzie na Mszy świętej o godz. 10.30. Poświęcenie palm o g, 10.30 przed kościołem i procesja wokół kościoła / na procesji ma być osiołek, z fundacji z Konar; osiołek przypomni nam uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy/. Będzie też konkurs na najpiękniej wykonaną palmę. Zachęcamy wszystkich do przynoszenia gałązek palmowych w przyszłą niedzielę na wszystkie Msze Święte – podtrzymujmy tę tradycję.
Dzisiaj przed kościołem jest kiermasz wielkanocny prowadzony przez Fundację OO. Bonifratrów z Konar-Zielonej; można nabywając jakieś świąteczne ozdoby, palmy, pisanki – wspomóc fundację, która czyni wiele dobrego dla osób niepełnosprawnych.
W przyszłą niedzielę odbędzie się 9 Droga Krzyżowa ulicami miasta – początek o godz. 19.00 przy kościele.
Przed świętami chcemy także pomóc potrzebującym pomocy. Prosimy kto może niech do piątku, przyniesie jakiś produkt żywnościowy. Zespół Caritas przygotuje z tych darów paczki i w ten sposób będziemy mogli przed świętami podzielić się z najbardziej potrzebującymi z naszej parafii.
Troskę o czystość naszej świątyni powierzamy rodzinom z ul. Bielowicza n-y 8, 10, 11,12, 13, 13b .
Rada Parafialna zebrała na inwestycje parafialne 10.660 zł. Dziękujemy ofiarodawcom.
Na czas rekolekcji i cały tydzień niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!