Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w modlitwie o diakonach przygotowujących się do święceń kapłańskich- wśród nich o naszym diakonie Szymonie Wykupilu.
Nieszpory dzisiaj o 15.00.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa, męczennika, patrona Polski; we wtorek św. Jerzego, męczennika; w środę św. Marka ewangelisty.
W niedzielę, 29 kwietnia, rozpocznie się nowenna do św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona naszej Ojczyzny i naszej parafii. Nasza parafia jak co roku jest zaproszona na Wawel na Mszę świętą rozpoczynającą nowennę, w przyszłą niedzielę o godz. 17.30. Zachęcamy by udać się na Wawel do Katedry, do grobu naszego patrona św. Stanisława. Można zapisać się na wspólny wyjazd na Wawel; wyjazd autokaru w niedzielę o godz. 16.00 od remizy.
Podobnie jak w poprzednie lata, będziemy gościli pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Bielska –Białej do Łagiewnik. Prosimy o zgłoszenia możliwości przyjęcia tych osób na nocleg, z 2 na 3 maja. Grupa, która będzie u nas nocowała liczy 168 osób.
W niedziele 29 kwietnia będziemy gościli w naszym kościele Pana Felicjana, od 30 lat niepijącego alkoholika i współtwórcę ruchu Anonimowych Alkoholików w Polsce. Gość opowie, po Mszy o 15.30, o drodze wychodzenia z alkoholizmu i szansie na wolność. O tym wydarzeniu mówią ulotki, które rozdawane są przed kościołem i plakaty.
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Bielowicza nr -y: 42a, 43, 44, 45, 46. Wszystkim, którzy składają ofiary na sprzątanie składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
Figurka Matki Bożej Fatimskiej i różaniec od dzisiaj nawiedza rodziny przy ul. Braci Leńczowskich.
Ostatnio zmarli z naszej parafii: +Alicja Chrobot lat 67 i +Zbigniew Pyrdek lat 47. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu…Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!