Dzisiaj  przypada 13 rocznica śmierci św. Jana Pawła II .    Zachęcamy do udziały w Mszach świętych w tygodniu Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek kwietnia. Przypominamy, że aby skorzystać z obietnic związanych z pierwszym piątkiem, wystarczy w pierwszy piątek przyjąć Komunię świętą. Spowiedź może być wcześniej. Dyżur w konfesjonale w I piątek będzie od 16.30 do 18.00; w tym czasie będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy dopiero w maju.
W sobotę z racji I soboty miesiąca –modlitwy do Niepokalanego Serca NMP i za matki oczekujące potomstwa.
Przyszła niedziela, 8 kwietnia, to Niedziela Bożego Miłosierdzia W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach trwać będą uroczystości odpustowe. W naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast na Mszy o godz. 10.30- będziemy się modlić w intencji Ojczyzny; kolejny dzień nowenny przed 100-leciem odzyskania niepodległości.
Dziękujemy za pomoc i za ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień czystość kościoła powierzamy parafianom z ul. Bielowicza n-y 25, 26, 27, 29, 30.
W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznej.
Zmiana tajemnic różańcowych – w przyszłą niedzielę po Mszy o 8.00.
Rada Parafialna w przyszłą niedzielę będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne. Mamy odnowioną i wyremontowaną ambonę. Koszt prac wyniósł prawie 51.000 zł. Teraz czekamy na odnowienie rzeźb Trójcy św. z ołtarza głównego; te prace są na ukończeniu. Wszystkim składającym ofiary i wpłacającym na konto parafialne, na te prace, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi wszystkim na kolejne dni tygodnia.
Szczęść Boże!