Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość I Komunii Świętej; 43 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczy we Mszy świętej. Dziękujemy Ks. Sebastianowi – wikariuszowi za przygotowanie dzieci do tego pięknego święta, za całoroczną współpracę z rodzicami tych dzieci. Podziękowania składamy także Siostrze Stanisławie i rodzicom za przygotowanie kościoła do uroczystości.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
We wtorek 8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej parafii. Msze święte we wtorek o 7.00 i 18.30. Wieczorna Msza święta we wtorek to także 4 dzień Nowenny przed Jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława będą w naszym kościele w niedzielę 13 maja – suma odpustowa o godz. 11.30. / nie będzie Mszy o 10.30/ Sumę odprawi i kazania wygłosi Ks. dr Stanisław Mieszczak, ze Zgromadzenia Księży Sercanów z Krakowa. Po Mszy świętej będzie uroczysta procesja – proszę, aby przyszły dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, oraz osoby niosące feretrony, chorągwie, zapraszam poczty sztandarowe, strażaków, orkiestrę. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z daru odpustu. Aby uzyskać odpust należy 8 lub 13 maja nawiedzić nasz kościół przyjąć Komunię Świętą oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w sobotę od 17.00 do 18.00.
Rozpoczynamy w tym miesiącu Nabożeństwa Fatimskie. Zapraszamy wszystkich na pierwsze nabożeństwo fatimskie w sobotę 12 maja o godz. 18.00 – najpierw będzie Msza św. z kazaniem, potem różaniec i procesja ze śpiewem litanii do Matki Bożej. Figurę Matki Bożej poniosą w procesji przedstawicielki matek.
Figurka Matki Bożej Fatimskiej i różaniec od dzisiaj nawiedza rodziny przy ul. Sportowej.
Spotkanie młodzieży z klas VII będzie we wtorek o godz. 16.30.
Sprzątanie kościoła na ten tydzień powierzamy parafianom z ul. Bielowicza n-y 53, 54, 54c, 55, 58.
Podziękowania składamy kilku rodzinom, które przyjęły pielgrzymów idących z Bielska-Białej do Łagiewnik, dziękujemy tym, którzy pomagali przy transporcie pielgrzymów oraz dyrekcji Szkół w Świątnikach Górnych, gdzie mogli się zatrzymać na nocleg pielgrzymi.
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna zbierać będzie ofiary na inwestycje parafialne; ofiary przeznaczone będą na prace wykonane w ołtarzy głównym – koszt tych prac to ponad 41.000 zł netto.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!