Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, również dzisiaj nasza parafia przeżywa swoje patronalne święto – odpust ku czci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Suma odpustowa o godz. 11.30. Aby uzyskać odpust – czyli darowanie kar za grzechy już odpuszczone, należy dzisiaj w naszym kościele, przyjąć Komunię Święta oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa Ks. dr-owi Stanisławowi Mieszczakowi ze Zgromadzenia Księży Sercanów z Krakowa.
Podziękowania składamy także wszystkim za przygotowanie dzisiejszej uroczystości odpustowej – Siostrom Służebniczkom, Panu Kościelnemu, Pani Organistce, Paniom sprzątającym kościół, służbie liturgicznej, oraz zaangażowanym w procesję.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada św. Macieja apostoła, we wtorek wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy; w środę św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika. Natomiast w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. –Zielone Świątki.
Zapraszamy do naszego kościoła na występ chórów, które zaśpiewają pieśni Maryjne. W środę na nabożeństwie majowym o g. 18.00, jak i na Mszy świętej, zaśpiewają chóry: „Wrzosy” z Wrząsowic, „Świętojański” z Rzeszotar, chór „Eligiusz” i nasz parafialny chór „Credo”. Zapraszamy w środę do tej wspólnej modlitwy do Matki Bożej.
Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV, będzie w przyszłą niedzielę na Mszy o 10.30; spowiedź dla nich – w piątek od g. 17.00 do 18.00.
Troskę o czystość kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Bielowicza n-y 59, 60, 61, 62, 63.
Klasy II z gimnazjum – spotkanie we wtorek o 16.30.
W tym tygodniu w poniedziałek obchodzony będzie IV Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością. Do naszego kościoła przyjdzie grupa osób niepełnosprawnych z Konar – Zielonej, z fundacji Bonifraterskiej, w poniedziałek po godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z tymi osobami i przemarszu przez Świątniki.
Wyjazd do Tropia jest przeniesiony na wrzesień.
Rada Parafialna zbiera dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne.
Trwa rekrutacja do Szkoły Muzycznej I stopnia w Świątnikach Górnych; dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat mogą tutaj uczyć się gry na różnych instrumentach. Szczegółowe informacje w szkole i na plakatach.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!