Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny w liturgii Kościoła. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt, Święto Maryi, Matki Kościoła – Msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.30, po nabożeństwie majowym.
Nabożeństwo majowe dzisiaj o 15.00, a w tygodniu o godz. 18.00.
W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: – w poniedziałek święto Maryi Matki Kościoła, we wtorek św. Rity z Cascii, w czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę św. Filipa Nereusza.
W przyszłą niedzielę, 27 maja, w naszej parafii odbędzie się Msza święta Prymicyjna, czyli pierwsza Msza Święta po święceniach w rodzinnej parafii, Ks. Szymona Wykupila. Od dzisiaj diakoni rozpoczynają rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. W sobotę 26 maja o godz. 9.00 w Katedrze na Wawelu nasz diakon Szymon, wraz z 19 kolegami przyjmie święcenia kapłańskie z rąk Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W tym tygodniu otoczmy diakonów specjalna modlitwą. Na święcenia do katedry można się udać bez specjalnych zaproszeń w sobotę 26 maja na godz. 9.00. W sobotę kancelaria parafialna nie będzie czynna.
Natomiast cała parafia jest zaproszona przez diakona Szymona na Mszę Prymicyjną w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Postarajmy się być na tej uroczystości, aby wyrazić radość z kolejnego kapłana w winnicy Pańskiej. Uroczystości Prymicyjne rozpoczną się o godz. 10.30 w domu Prymicjanta / przy ul. Bruchnalskiego/, po błogosławieństwie w domu, Ks. Prymicjant w asyście rodziny, dzieci pierwszokomunijnych i orkiestry, przyjdzie do kościoła. Tutaj o godz. 10.45 rozpocznie się powitanie i życzenia, na które wszystkich uczestników Mszy świętej prymicyjnej zapraszamy, należy być już o godz. 10.45 w kościele. Na zakończenie Mszy świętej Ks. Prymicjant udzieli specjalnego błogosławieństwa.
Ze względu na Prymicje w przyszłą niedzielę Msze święte będą o godz. 8.00, 11.00 i 15.30. Nie będzie Mszy o godz. 10.30.
Procesja Bożego Ciała będzie w czwartek 31 maja po Mszy o godz. 10.00, a przejdziemy z kościoła ulicami Bruchnalskiego i Bielowicza do pętli autobusowej przy pawilonie i powrócimy do kościoła. Pierwszy ołtarz będzie przy Figurze Serca Pana Jezusa; prosimy o przygotowanie tego ołtarza parafian z ul. Bielowicza numery 1- 39 i ul. Ekologiczna, Stroma, Ogrodowa./ odpowiedzialni Piotr Kaim i Józef Szczurek /
Drugi ołtarz będzie przy Figurze Trzeciego Upadku; prosimy parafian z ul. Bielowicza numery od 40 do końca, oraz z ul. Na Wzgórzu, Myślenicka, Słoneczna, Widokowa. /odpowiedzialna Pani Sikorowa i Pani Małgorzata Kurowska /
Trzeci ołtarz na rynku za figurą św. Floriana; prosimy o przygotowanie tego ołtarza, strażaków oraz parafian z ul. Św. Stanisława, Polna, Południowa, Targowa, J. Kotarby / odpowiedzialni Jadwiga Wilk i Bartłomiej Kotarba /
Czwarty ołtarz będzie przed kościołem, przy „Betanii” – przygotują parafianie z ul. Wąska, Metalowców, Podgórska, Świątników Wawelskich, Królowej Jadwigi i młodzież / odpowiedzialny Ks. Sebastian i Pani Gniadek Dorota/ .
Dziękujemy za ofiary złożone na inwestycje parafialne – 9.820 zł, zebrała Rada Parafialna w ubiegłą niedzielę.
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła w bieżącym tygodniu, a teraz prosimy kolejne rodziny z ul. Bielowicza nr 64, 65, 66, 67, 67c .
Pogrzeb śp. +Kazimierza Cholewy lat 81, będzie w poniedziałek o 14.30. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie..
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

ZAPROSZENIE DIAKONA SZYMONA WYKUPILA DLA PARAFIAN