Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo ku czci Boskiego Serca dzisiaj o 15.00, a w tygodniu po Mszy wieczornej śpiewać będziemy litanię do Serca Pana Jezusa.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Barnaby, apostoła, we wtorek błogosławionych męczenników Ks. Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy, w środę św. Antoniego, kapłana; w czwartek bł. Michała Kozala, biskupa, męczennika, w piątek bł. Jolanty, a w niedzielę św. Brata Alberta, odpust w Libertowie.
Kolejne nabożeństwo Fatimskie będzie w środę 13 czerwca o godz. 18.00 – Msza św. z kazaniem, różaniec i procesja z figurą Matki Bożej. Nabożeństwo poprowadzi O. Dariusz Sambora franciszkanin. Figurę poniosą przedstawiciele młodzieży.
Figurka Matki Bożej Fatimskiej i różaniec rozpoczyna nawiedzanie parafian przy ul. Bruchnalskiego numery nieparzyste od nr 1, potem będzie ul. Węgielnik i ul. Tatrzańska.
Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie dotyczące 160 rocznicy konsekracji naszego kościoła, we wtorek o godz. 19.00. Dzisiaj Rada zbiera ofiary na inwestycje prowadzone w kościele.
Msza święta w intencji pielgrzymów, którzy byli w kwietniu w Fatimie będzie w przyszłą niedzielę o g. 15.30, potem spotkanie w salce na plebanii.
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła w bieżącym tygodniu, a teraz prosimy parafian z ul. Myślenickiej n-y: 2, 4, 4a, 4b, 6.
Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza w Krakowie składa podziękowanie za ofiary złożone dla chorych w ub. niedzielę – kwota zebrana to 2686 zł.
Zachęcamy do radosnego zaświadczenia o świętości każdej rodziny i każdego życia ludzkiego poprzez udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który 17 czerwca przejdzie ulicami Krakowa. W tym roku marszom, które są w Polsce towarzyszyć będzie hasło nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Polska rodziną silna”.
Ostatnio zmarli z naszej parafii +Władysław Mazanek lat 65 i +Henryk Kotarba lat 88. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..