W tym tygodniu zapraszamy jeszcze na nabożeństwo czerwcowe odprawiane dzisiaj o 15.00, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej. W  tygodniu Msze święte jeszcze rano i wieczorem, a od 2 lipca w tygodniu wakacyjny porządek Mszy świętych.
W środę 27 czerwca będziemy gościli w naszym kościele Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolitę Krakowskiego, który będzie przewodniczył dziękczynnej Mszy świętej w 160 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Zaproszenia dotarły do Waszych domów, niech z każdej rodziny, z domu ktoś tutaj przyjdzie w środę na godz. 18.00 – zapraszamy wszystkich parafian i tych którzy modlą się w tym kościele. Na Mszy świętej będzie zbierana składka. Po Mszy świętej Ks. Arcybiskup poświęci też nowe figury św. Stanisława i św. Jadwigi stojące przed kościołem. Zgromadźmy się w środę już 15 minut przed godz. 18.00, aby się modlić litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa i modlitwą do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ks. Arcybiskup przybędzie bezpośrednio do zakrystii. Po zakończonej Mszy świętej zapraszamy na poczęstunek do strażnicy; tam będzie Ks. Arcybiskup, który chce spotkać się tam z parafianami na poczęstunku. Tam wystąpi też zespół muzyczny. Z pikniku w plenerze na razie rezygnujemy. Prosimy tylko o przygotowanie na środę ciasta tak by wszyscy uczestnicy uroczystości mogli być poczęstowani. Zapraszamy na środę władze miasta, radnych, strażaków, orkiestrę, młodzież – szczególnie tą bierzmowaną w tym roku, dzieci – mogą być w strojach krakowskich, dzieci pierwszokomunijne – jeśli ktoś jeszcze nie wyjeżdża na wakacje to serdecznie zapraszamy. W środę nie będzie Mszy świętej rano – tylko wieczorna o 18.00.
W liturgii Kościoła: w środę wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek św. Ireneusza, biskupa, a w piątek 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – z tej racji nie obowiązuje w piątek post od pokarmów mięsnych.
Przygotowanie kościoła do środowej uroczystości będzie w poniedziałek od 19.00 – zapraszamy kilka osób do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła oraz we wtorek od g. 8.30.
Zakończył się rok szkolny, dziękujemy wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom, pracownikom szkół, za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Dzieciom i młodzieży, oraz nauczycielom i tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku.
W naszej parafii w czasie wakacji dojdzie do zmiany Sióstr Służebniczek. Odchodzą na inną placówkę: S. Elżbieta, katechetka oraz S. Dorota, która prowadziła przedszkole. Siostrom dziękujemy za trud pracy w naszej parafii, za wspólne modlitwy. Niech Niepokalana Maryja wyprasza im potrzebne łaski w dalszej posłudze, już dla innych wspólnot. Msza święta zamówiona przez rodziców dzieci w intencji Sióstr będzie w piątek o g.18.00.
Jest jeszcze do nabycia gazetka parafialna „Świątnik” nr 16.
Na nowy tydzień, na rozpoczęte wakacje, niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!