Dzisiaj zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00.
Od jutra, od poniedziałku, na okres wakacji porządek tygodniowy Mszy świętych jest następujący: w poniedziałek – Msza święta tylko wieczorem o 18.00, we wtorek rano o 7.00, w środę wieczorem o 18.00, w czwartek rano o 7.00, w piątek wieczorem o 18.00, a w soboty rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Kancelaria parafialna czynna jest w czasie wakacji tak samo jak w ciągu roku.
W liturgii Kościoła przypada: we wtorek św. Tomasza, apostoła, w środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, w piątek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca lipca. Msze święte w pierwszy piątek – rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, spowiedź rano przed Mszą świętą, oraz od 16.30 do 18.00. W I piątek, w czasie spowiedzi jest wystawienie Najśw. Sakramentu, zakończone litanią do Serca Pana Jezusa. Chorych z Komunią święta odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
W naszej parafii będzie nocowała, jak co roku ponad 100 osobowa grupa pielgrzymów z Trzemeśni, udających się na Jasną Górę. Pielgrzymi przyjdą 10 lipca – we wtorek, ok. godz. 18.00; większość z nich będzie nocowała w Szkole Podstawowej. Chętnych do przyjęcia pielgrzymów na nocleg, zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
Serdeczne podziękowania składamy dla wszystkich, którzy uczestniczyli w minioną środę w uroczystościach 160 rocznicy konsekracji naszego kościoła, w spotkaniu i w modlitwie z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Dziękujemy też wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej pięknej uroczystości.
Ks. Arcybiskup przyznał naszemu Kościelnemu Edwardowi Słomce i wręczył w środę Złoty Medal św. Jana Pawła II, za 45 lat posługi w naszym kościele. To ważne wyróżnienie jest uhonorowaniem długoletniej, wykonywanej z poświęceniem pracy Pana Edwarda na rzecz naszej świątyni. Gratulujemy i dziękujemy.
Na bieżący tydzień sprzątanie kościoła powierzamy parafianom z ul. Widokowej
nr-y: 4, 5, 6, 10, 16.
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne. Ostatnio zostały odnowione i pozłocone ramy do Obrazu „Jezu Ufam Tobie” i tło do figury Matki Bożej Fatimskiej oraz zmienione zostało oświetlenie prezbiterium. Koszt tych prac ponad 12 tys. złotych. Wszystkim za składane ofiary dziękujemy.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże !