Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00, a potem Msza święta o 15.30.
W tygodniu porządek Mszy świętych wakacyjny; poniedziałek g. 18.00, wtorek g. 7.00, środa godz. 18.00 i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek g. 7.00, w piątek g. 18.00, a w sobotę g. 7.00 i 18.00.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Brygidy, patronki Europy, we wtorek św. Kingi, w środę św. Jakuba i św. Krzysztofa, w czwartek św. Anny i św. Joachima, a w przyszłą niedzielę św. Marty.
Poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, będzie w środę 25 lipca, po Mszy o g. 18.00. Ofiary składane przy poświeceniu pojazdów przekazane będą na pojazdy dla misjonarzy z Afryki i Ameryki Południowej.
W przyszłą niedzielę, 29 lipca – odbędzie się tradycyjna pielgrzymka z naszej parafii do Kalwarii Zebrzydowskiej, jako wotum wdzięczności za ocalenie kościoła w Świątnikach podczas działań wojennych. W Kalwarii o godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa, od stacji „U Piłata”, potem można uczestniczyć we Mszy Świętej w intencji naszej parafii o godz. 17.00 w klasztorze. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie. Można zapisywać się w zakrystii na wyjazd do Kalwarii autokarem, który wyjedzie ze Świątnik w niedzielę o godz. 13.00 od strażnicy.
Dziękujemy za ofiary złożone na sprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień sprzątanie powierzamy parafianom z ul. Na Wzgórzu.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!