Dzisiaj zapraszamy na nieszpory o g. 15.00.
13 sierpnia, w poniedziałek, przypada Święto Matki Bożej Kalwaryjskiej, jak również kolejne wspomnienie objawień Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo Fatimskie będzie w poniedziałek o godz. 18.00 – Msza święta z kazaniem, różaniec oraz procesja – poprowadzi O. Dariusz Sambora, franciszkanin. Zachęcamy dzieci, aby przyszły w strojach komunijnych i również zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Figurę Matki Bożej poniosą ojcowie.
W środę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Msze Święte, w środę o godz. 8.00, 10.30 i 15.30. Błogosławieństwo ziół i kwiatów, po każdej Mszy Świętej, a o g. 15.00 Nieszpory Maryjne.
Msze św. w tygodniu: w poniedziałek g. 18.00, we wtorek – o g. 7.00 i 18.00, w środę – Matki Bożej Zielnej– jak w niedzielę, w czwartek godz. 7.00, piątek o godz. 18.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia, a w sobotę o 7.00 i 18.00.
We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, kapłana męczennika, w piątek św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej.
W czwartek ok. godz. 8.30 przez naszą parafię będzie przechodziła piesza pielgrzymka z Podstolic do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Ekologicznej n-y: 13, 15 i 18.
Rada Parafialna przeprowadza dzisiaj kolejną zbiórkę na inwestycje parafialne.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!