Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach Świętych Adoracja Najśw. Sakramentu. Na Nieszpory zapraszamy o godz. 15.00.
W tygodniu Msze święte rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.
W Liturgii kościoła przypada: w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego, papieża, doktora Kościoła, w sobotę 8 września Święto Narodzenia Matki Bożej, a w niedzielę 9 września wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy – odpust w Sieprawiu. Również 9 września będzie odpust w parafii Gaj.
Jutro 3 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji uczniów i nauczycieli – jutro w poniedziałek – na godz. 8.00 uczniów z Zespołu Szkół /gimnazjum, liceum, szkoła zawodowa/, a na godzinę 9.00 uczniów ze Szkoły Podstawowej.
Witamy w naszej parafii nowe Siostry Służebniczki – Siostrę Bogusławę Kaczara, która jest nową przełożoną domu Sióstr i dyrektorką ochronki – przedszkola, oraz Siostrę Zytę Łapa, która będzie katechizowała w szkole Podstawowej nr 1. Życzymy Siostrom, aby dobrze się czuły w naszej parafii, niech Duch Święty i opieka Niepokalanej pomagają im w pracy duszpasterskiej.
W piątek 7 września, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed Mszą św. rano oraz od godz. 16.30 – do 18.00. W czasie spowiedzi trwa Adoracja Najśw. Sakramentu, zakończona przed godz. 18.00 śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Spowiedź w piątek będzie dla dzieci i młodzieży również spowiedzią na rozpoczęcie roku szkolnego.
Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
Kolejna zbiórka ofiar na inwestycje parafialne będzie 9 września, w przyszłą niedzielę. Sprzątanie w kościele powierzamy parafianom z ul. Józefa Kotarby.
Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii będzie 16 września – wyjazd indywidualny.
W przyszłą niedzielę kazania głosił będzie O. Piotr Koźlak, przygotowując nas do Misji Świętych, które będą od 7 do 14 października br.
Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Częstochowy na 25 września –wtorek.
Z okazji przypadających jutro imienin Pani Izabeli – naszej organistki, życzymy Jej dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa, w życiu osobistym jak i do wykonywanej pracy organistki i dyrygentki chóru i scholii w naszej parafii.
Ostatnio zmarł z naszej parafii + Zbigniew Sanecki lat 80. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Pani…
Wszystkim życzymy dobrego tygodnia! Szczęść Boże!