Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o 15.00.
W poniedziałek rozpoczniemy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe będzie w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 15.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie, która od wieków jest najbardziej ukochaną modlitwą czcicieli Matki Bożej. W piątki będziemy co tydzień zapraszali poszczególne rejony parafii i tak w najbliższy piątek zapraszamy parafian z ulic: Świątników Wawelskich, Królowej Jadwigi, Wąska, Podgórska, Metalowców, Ogrodowa, Bielowicza.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. S. Faustyny Kowalskiej, a w przyszłą niedzielę Matki Bożej Różańcowej. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 8.00.
W piątek z racji I piątku miesiąca spowiedź będzie od godz. 16.30 do 18.00 oraz rano od 6.30 do 7.00. Po południu w pierwszy piątek miesiąca, w czasie spowiedzi, od godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszamy w tym czasie parafian do modlitwy adoracyjnej w ciszy.
Chorych z Komunią święta nie odwiedzimy w ten piątek, ale w czasie misji 13 października, w sobotę.
Modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi, z racji pierwszej soboty miesiąca, oraz za matki oczekujące potomstwa będzie w sobotę po Mszy o godz. 7.00.
Figurka Matki Bożej Fatimskiej i różaniec nawiedzają od dzisiaj rodziny przy ul. Spokojnej.
Młodzież z klas III z gimnazjum, będzie miała spotkanie we wtorek o 16.30, a klasy 8 w czwartek też o 16.30; a w piątek zarówno 3 klasy z gimnazjum jak i 8 klasy ze szkoły podstawowej, zapraszamy na Mszę św. o 18.00; na tej Mszy świętej młodzież złoży wyznanie wiary. Zapraszamy także na piątek na godz. 18.00, rodziców tej młodzieży.
Misje Święte w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych. Dla dzieci ze szkoły podstawowej będzie dodatkowa Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Wieczorem zaś o 21.00 będzie Apel jasnogórski. Program misji został dostarczony do Waszych domów, jeśli ktoś jeszcze nie ma programu, to po Mszy świętej może zabrać sobie program od ministrantów przed kościołem. Zapraszamy wszystkich parafian i tych, którzy modlą się w naszym kościele do udziału w tych szczególnych rekolekcjach odprawianych raz na 10 lat w parafii.
Na „Betanii” będzie od przyszłej niedzieli wystawa „Ave Maria” – obrazów malowanych na szkle i rzeźb Matki Bożej – autorstwa Pana Zdzisława Słoniny, naszego parafianina. Otwarcie wystawy w przyszłą niedziele po Mszy o 15.30, a po Mszach świętych do 21 października można będzie oglądać wystawę.
Dziękujemy za troskę o czystość, świątyni, a na najbliższy tydzień prosimy parafian z ul. Św. Stanisława n-y: 19, 20, 21, 23, 24.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!