Rozpoczynamy dzisiaj Misje Święte, czas odnowy religijnej i duchowej naszej parafii. Misje odprawiane są raz na 10 lat, dlatego wszystkich parafian i wszystkich modlących się w naszym kościele zapraszamy na nauki misyjne. Serdecznie witamy wśród nas misjonarzy –
O. Piotra Koźlaka i O. Mirosława Lipowicza z zakonu Ojców Redemptorystów z Krakowa, którzy przez cały tydzień będą głosić nam nauki misyjne.
Na czas misji będzie zmieniony porządek nabożeństw- dzisiaj dodatkowa Msza św. o 12.00 dla dzieci, o 15.00 różaniec, o 15.30 Msza święta i o 21.00 Apel Jasnogórski. W tygodniu Msze święte z naukami misyjnymi o godz. 8.00 i 18.30. Różaniec od poniedziałku do piątku o 18.00, a w sobotę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które będzie o godz. 18.00 – rozpocznie się Mszą świętą z nauką misyjną, a potem będzie różaniec i procesja.
Program poszczególnych dni został Wam przekazany, proszę aby całe rodziny korzystały z tego czasu misji. W poniedziałek dodatkowo nauka stanowa dla kobiet, we wtorek dla mężczyzn, w środę droga krzyżowa ulicami miasta, w czwartek nauka dla młodzieży, w piątek dla chorych. Ze spowiedzi można korzystać od środy do soboty; rano i wieczorem; spowiadać będą misjonarze i nasi kapłani. Uroczyste zakończenie misji w przyszłą niedzielę na Mszy o 10.30. Ofiary na misje będą zbierane w piątek i w przyszłą niedzielę.
Na „Betanii” będzie od dzisiaj wystawa „Ave Maria” – obrazów malowanych na szkle i rzeźb Matki Bożej – autorstwa Pana Zdzisława Słoniny, naszego parafianina. Otwarcie dzisiaj o 16.30, a po Mszach świętych do 21 października można będzie oglądać wystawę.
W przyszłą niedzielę będzie obchodzony w Polsce kolejny Dzień Papieski, wspominający św. Jana Pawła II. Jak co roku można będzie w tym dniu złożyć ofiary na stypendia dla biednej młodzieży, które rozdziela fundacja Nowego Tysiąclecia, powołana do pamięci o zasługach Jana Pawła II dla Polaków i Kościoła.
Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień polecamy porządek w kościele kolejnym parafianom z ul. Św. Stanisława nr-y 25, 27, 28, 29, 30 .
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na dokończenie remontu ołtarza głównego. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
Niech Pan Bóg nam błogosławi na czas misji i całego tygodnia. Szczęść Boże!