Dzisiaj w Uroczystość Chrystusa Króla, przeżywamy rocznicę Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, przez naszą Ojczyznę, który był proklamowany w Łagiewnikach dwa lata temu.
Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła w piątek przypada Święto św. Andrzeja, apostoła.
W sobotę 1 grudnia, pierwsza sobota miesiąca – modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi i za matki oczekujące potomstwa po Mszy o g. 7.00.
W przyszłą niedzielę 2 grudnia, rozpocznie się Adwent – czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Roraty będą w niedzielę o godz. 8.00, a w tygodniu o godz. 7.00.
Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny będą od 2 grudnia w kościele. Opłatki, jak co roku, będzie można nabywać u Pani Organistki, po Mszach świętych przy stoliku pod chórem. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków są przeznaczone dla Pani Organistki, jako część wynagrodzenia za jej pracę w naszym kościele.
Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Ofiary za duże świece 12 zł , a za małe 6 zł oddajemy do Krakowskiego Caritasu.
Siostra Zyta, katechetka, zaprasza rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie w poniedziałek o 19.00 do salki na plebanię.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy rodzinom z ul. Św. Stanisława n-y: 60, 61, 63a, 65, 71. Za pomoc przy sprzątaniu oraz za złożone ofiary na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Światowe Dni Młodzieży, odbędą się w styczniu 2019 roku się w Panamie. W tym czasie będą spotkania młodzieży także w Krakowie. Jeśli ktoś z naszej młodzieży chciałby w takim czuwaniu uczestniczyć, niech zgłosi się do ks. Sebastiana.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!