W poniedziałek, 3 grudnia Ks. abp Marek Jędraszewski ogłosił, że nasza archidiecezja krakowska, ma dwóch nowych biskupów pomocniczych. Decyzją Ojca Świętego Franciszka, ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, oraz ks. prof. Janusz Mastalski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej zostali mianowani biskupami pomocniczymi archidiecezji krakowskiej. Święcenia biskupie odbędą się 5 stycznia 2019, w przeddzień uroczystości Objawienia Pańskiego. W naszej modlitwie pamiętajmy o nowych naszych biskupach.
Na śpiew Nieszporów adwentowych zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00. Na Roraty zapraszamy w tygodniu o godz. 7.00. W liturgii Kościoła w czwartek przypada św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a w piątek św. Jana od Krzyża kapłana.
Chorych i starszych, którzy nie mogą przyjść do kościoła odwiedzimy z Komunią świętą w najbliższą sobotę 15 grudnia, od godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 20 grudnia, w czwartek, po następnej niedzieli.
Różaniec za zmarłych, potem Msza święta za polecanych w wypominkach w piątek o 17.30.
Klasy III z gimnazjum zapraszamy na spotkanie we wtorek, a klasy VIII w czwartek o godz. 16.30.
Są do nabycia świecie – wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz opłatki, które można nabywać u Pani Organistki po Mszach Świętych.
Czystość naszej świątyni w tym tygodniu polecamy parafianom z ulicy Polnej.
Przed świętami jak co roku pomagamy bliźnim przez dar żywnościowy. Robimy akcję „kilo”. Jeśli wielu przyniesie kilogram jakiegoś produktu żywnościowego to wtedy będzie dużo materiału na paczki. Do soboty, prosimy przynosić i składać dary w przedsionku kościoła. Nasz zespół Caritas przekaże je potrzebującym pomocy.
Chcemy też po raz pierwszy zrobić przy kościele mały kiermasz bożonarodzeniowy w przyszłą niedzielę 16 grudnia. Można będzie skosztować za darmo; pierogów, ciasteczek wypiekanych przez parafian, będzie też sianko na stół wigilijny, jakieś ozdoby ręcznie robione, które za symboliczną ofiarę będą rozprowadzały dzieci z grupy apostolskiej. Kiermasz będzie, od g.11.30 i potrwa do 13.00. Prosimy poinformować także tych, którzy samotnie będą spędzali święta, niech przyjdą na poczęstunek przedświąteczny..
Strażacy proszą poinformować parafian, że z kalendarzami będą chodzić w sobotę i w niedzielę 15 i 16 grudnia.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!