Jutro kończymy czas Adwentu – przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o 15.00.
Jutro w poniedziałek – dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Rano Roraty o godz. 7.00, a wieczorem jutro Mszy świętej nie będzie.
Zachęcamy wszystkich do tradycyjnego postu w Wigilię, oraz do zachowania tradycji Wieczerzy Wigilijnej z modlitwą, z czytaniem fragmentu Ewangelii, dzieleniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd. Betlejemskie Światło Pokoju, płonie przed kościołem przy krzyżu i przed ołtarzem, można zapalić sobie lampkę od tego światła i zanieść do domu. Opłatki można nabyć jeszcze po Mszach świętych u Pani Organistki.
Boże Narodzenie – wtorek 25 grudnia – rozpoczniemy Pasterką – Mszą Świętą o północy. Pozostałe Msze Święte w pierwszy jak i w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godz. 8.00, 10.30 i 15.30. Nieszpory uroczyste będą tylko w Boże Narodzenie. Ofiary z tacy z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia, na domy samotnej matki, a z 26 grudnia na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
26 grudnia, w Św. Szczepana na Mszy o godz. 8.00 kolędować z nami będzie Świątnicka Orkiestra Dęta, natomiast na Mszy o 10.30 – poświęcenie owsa.
Ponadto w czwartek przypada św. Jana ewangelisty – poświęcenie wina; w piątek św. Młodzianków męczenników, a w przyszłą niedzielę – św. Rodziny.
Pani Organistka dziękuje za ofiary złożone przy nabywaniu opłatków, Msza św. w intencji ofiarodawców będzie 28 grudnia o 7.00.
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Braci Leńczowskich i ul. Józefa Kotarby.
Spotkanie opłatkowo-kolędowe dla wszystkich grup parafialnych będzie 30 grudnia w niedzielę o g. 17.00.
Będziemy organizowali pielgrzymkę przez Słowację do północnej Rumunii – 6 dni autokar – od 27 maja do 1 czerwca 2019 r. – program jest na stronie internetowej naszej parafii. Polecamy też nowy numer naszej gazetki parafialnej „Świątnik” nr 17.
Od czwartku, po świętach, rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Kto życzy sobie odwiedzin kapłana, to niech oczekuje na wspólną modlitwę, błogosławieństwo i rozmowę z duszpasterzem. W tym roku jednemu z kapłanów w czasie kolędy towarzyszyć będzie Pan Edward, Kościelny, a drugiemu tylko ministranci. Ofiary dla Kościelnego z kolędy są wynagrodzeniem za jego posługę w kościele, dlatego tam gdzie będą chodzili z Księdzem tylko ministranci, oni będą nosili puszkę do której można będzie składać ofiary dla kościelnego.
Plan Kolędy na dni po świętach:
Ks. Proboszcz
Ul. Metalowców i Ul. Ogrodowa – 27 Grudnia 2018 – Czwartek – od G. 13.30
Ul. Królowej Jadwigi – Od Rzeszotar do Rynku – 28 Grudnia 2018- Piątek od G. 13.00

Ks. Sebastian Baster – wikariusz
Ul. Sportowa – 27 grudnia.2018 – Czwartek – od G. 9.00
Ul. Różana od Ronda – 28 grudnia 2018- Piątek od G. 9.00
Ul. Targowa i Stroma – 29 grudnia 2019 – Sobota- od G. 16.30

Na ten szczególny czas świąteczny, niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Bóg się rodzi moc truchleje…

Drodzy Parafianie!
Oto znowu pochylamy się nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Bóg stał się człowiekiem i zamieszkał między nami. To wydarzenie naszej wiary tak pięknie ubrane tradycją i zwyczajami, jest co roku źródłem radości i nowej nadziei.
Niech te Święta Narodzenia Pańskiego przyniosą Wam pokój od Jezusa narodzonego w Betlejem, a ciągle obecnego w Bożym Słowie i Sakramentach.
Niech w Waszych sercach i rodzinach, zabłyśnie nowa gwiazdka radości i odnowionej miłości.
Życzymy Wam dobrych Świąt i Bożego Błogosławieństwa na Nowy 2019 rok.

Ks. Grzegorz Mrowiec – Proboszcz
Ks. Sebastian Baster – Wikariusz
Ks. Prałat Zbigniew Gerle – Rezydent
oraz Rada Parafialna