Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00. Spotkanie kolędowe wszystkich zaangażowanych w prace i w grupy działające przy naszej parafii, będzie dzisiaj o 17.00 w sali w strażnicy.
W poniedziałek – 31 grudnia – zakończenie mijającego 2018 roku, wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Msze święte o 7.00 i 16.30.
Msza Święta dziękczynna, na zakończenie roku, będzie w poniedziałek o godz. 16.30. Po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i przebłaganie za grzechy. Wcześniej przed Mszą świętą, o 16.15 będą odśpiewane Nieszpory. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za mijający rok.
Nowy Rok 2019 – rozpoczniemy we wtorek 1 stycznia, Uroczystością św. Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w Nowy Rok o godz. 8.00, 10.30 i 15.30.
4 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi przed Mszą świętą oraz po południu od 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi będzie wystawienie Najśw. Sakramentu. Odwiedzin chorych nie będzie w ten piątek, będą dopiero w lutym.
W sobotę po Mszy o 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi, oraz za matki oczekujące dziecka.
W przyszłą niedzielę 6 stycznia, Uroczystość Trzech Króli – święcimy kadzidło i kredę, które można będzie nabywać przed Mszami świętymi, u młodzieży przed kościołem, a ofiary składane przy tej okazji będą dla duszpasterstwa młodzieży. Po raz pierwszy w przyszłą niedzielę, przejdzie przez nasze miasto Orszak Trzech Króli, a pokłon Dzieciątku oddadzą Królowie ok g. 13.00 na schodach przed naszym kościołem. Jeden Król z orszakiem pójdzie z Rzeszotar od kościoła, drugi od Bonifratrów z Konar- Zielonej, trzeci z Olszowic. Naszych parafian zapraszamy o g.12.45 pod urząd gminy, aby dołączyć się do orszaku i przejść tutaj pod kościół. Szczegóły orszaku na plakatach.
Dzień wcześniej Pani Burmistrz Małgorzata Duży, zaprasza wszystkich na noworoczne kolędowanie w sobotę o godz. 16.00 do hali widowiskowo sportowej przy zespole szkół.
Orkiestra Świątnicka zaprasza na koncert noworoczny 6 stycznia o godz. 17.00 – także do hali przy zespole szkół.
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiary na ten cel, a w tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Krętej.
Zachęcamy do nabywania parafialnej gazetki „Świątnik- jest na stoliku przy prasie katolickiej.
Plan Kolędy na najbliższe dni:
Ks. Proboszcz
Ul. Ks. Koniecznego i Ks. Zakulskiego – 2 Stycznia 2019 – Środa- Od G. 13.00
Ul. Bielowicza nr-y parzyste – od Nr 54 do Rynku – 3 Stycznia – Czwartek- Od G. 13.00
Ul. Świątników Wawelskich – 4 Stycznia Piątek – od G. 14.00
Ul. Krakowska oraz Ul. Modrzewiowa – 5 Stycznia –Sobota- Od G. 10.00
Ks. Wikariusz
Ul. Podgórska i Wąska – 2.I.2019 – Środa- Od G. 15.00
Ul. Węgielnik, Tatrzańska, Bruchnalskiego od Ronda do Remizy – 3.I. – Czwartek – od 15.00
Ul. Kręta, Karpacka i Braci Leńczowskich – 4.I. – Piątek- Od G. 14.00
Na czas kolędy kancelaria czynna tylko w soboty, a sprawy pilne można załatwić codziennie po Mszy porannej. Wszystkim życzymy udanego zakończenia roku i Bożego błogosławieństwa na nowy 2019 rok.