Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy świętej Adoracja Najśw. Sakramentu. Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła przypada:
we wtorek św. Agaty, dziewicy i męczennicy – poświęcenie chleba i soli,
w środę świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych będzie w piątek o 17.30, potem Msza św. za tych zmarłych.
Spotkania przed bierzmowaniem – Klasy III gimnazjum – wtorek g. 16.30
Klasa VII – środa – g. 16.30
Klasa VIII – czwartek – g. 16.30
Sakramentu Bierzmowania udzieli uczniom z klas III gimnazjum i z klas VIII szkoły podstawowej / razem 50 osób/, Ks. Biskup Damian Muskus dnia 20 marca br.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a w tym tygodniu czystość świątyni polecamy parafianom z ul. Sportowej n-y 24, 25, 26, 27, 30.
Prosimy o pomoc w rozbieraniu dekoracji świątecznej – jutro – w poniedziałek od g. 15.00 i wieczorem od 19.00.
Rada Parafialne będzie zbierała ofiary na trwający remont ołtarza głównego, w przyszłą niedzielę.
Będzie organizowana pielgrzymka do Medjugorie, Czarnogóry i Albanii we wrześniu. Program i informacje są na stronie internetowej naszej parafii.
Ostatnio zmarła z naszej parafii +Janina Kurowska lat 92. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
Wszystkim życzymy dobrego tygodnia! Szczęść Boże!

DLACZEGO W DZIEŃ ŚW. BŁAŻEJA 3 LUTEGO W KOŚCIOŁACH MOŻNA ŚWIĘCIĆ JABŁKA, A 5 LUTEGO – WODĘ  SÓL I CHLEB NA CZEŚĆ ŚW. AGATY?
Jak podaje tradycja, św. Błażej uzdrowił dziecko bliskie uduszenia z powodu ości, która utknęła w gardle. A jabłko – jak przypomina Władysław Kopaliński, symbolizuje właśnie dziecko.
Z tego powodu św. Błażej – biskup, męczennik z przełomu III i IV w. – został przez Kościół ogłoszony patronem od chorób gardła.
Stąd na zakończenie Mszy św. w tym dniu, w kościołach można udzielić błogosławieństwa ku czci św. Błażeja poświęconymi świecami, a także dokonać poświęcenia jabłek, które wierni przyniosą ze sobą. Ksiądz podchodzi do każdego z wiernych z osobna i udzielał specjalnego błogosławieństwa, wypowiadając liturgiczną formułę: „Przez wstawiennictwo świętego Błażeja, niech Bóg zachowa Cię od choroby gardła i wszelkiego innego zła. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.
5 lutego, w kościołach święci się także wodę  sól i chleb na cześć św. Agaty. Stara tradycja podaje bowiem, że w III wieku w czasie wybuchu wulkanu mieszkańcy Sycylii zwrócili się o pomoc do swojej Świętej i zostali ocaleni. Od tamtego czasu, na tę pamiątkę, w dniu jej święta święci się chleb sól i wodę i z czcią przechowuje się je w swoich domach. Św. Agata czczona jest w całym Kościele jako patronka od pożarów i innych kataklizmów. / franciszkanie.pl/