Dzisiaj rozpoczyna się tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo – odprawiane przed Wielkim Postem. Przez najbliższe trzy niedziele będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, pomiędzy Mszami do godz. 15.30. Zapraszamy na adorację po Mszach świętych, a przez południe dzisiaj, zapraszamy szczególnie parafian: z ul. Ks. Koniecznego i Ks. Zakulskiego na godz. 12.00, z ul. Kr. Jadwigi na 12.30, z ul. Metalowców i Ogrodowej na 13.00, z ul. Bielowicza na g. 13.30, z ul. Widokowej i Słonecznej na 14.00 i z ul. Karpackiej, Stromej i Targowej na g. 14.30. O godz. 15.00 będą Nieszpory i zakończenie adoracji, a o godz. 15.30 Msza święta.
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
W piątek –  Święto Katedry św. Piotra.
Na spotkanie kręgu biblijnego – czytanie Pisma Świętego z kapłanem, zapraszamy jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 do salki na plebanię. Pismo święte jest naszą Księgą Życia, wielu nie ma czasu na czytanie Biblii, dlatego może choć raz w miesiącu znajdzie się czas na wspólne czytanie Bożego Słowa – zapraszamy.
Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00.
Nasza parafia jest zaproszona na nocną Adorację Najśw. Sakramentu do Kaplicy Wieczystej Adoracji w Łagiewnikach. Początek naszego czuwania, w czwartek 21 lutego, o godz. 21.00, a zakończenie w piątek o 6.00 rano. Zachęcamy, kto może niech wybierze się na tę modlitwę do Łagiewnik. Można na godzinę czy dwie wybrać się samochodem, do Łagiewnik; zabrać sąsiadów, niech nasz wkład w tę trwającą już kilka lat modlitwę będzie także znaczny.
Dziękujemy za ofiary złożone i wpłacone na konto parafialne na remont ołtarza głównego: Rada Parafialna zebrała 11.130 zł, a na konto wpłynęło 960 zł.
Z okazji przypadających dzisiaj imienin Ks. Rezydenta Zbigniewa – życzymy Ks. Prałatowi, aby Pan Bóg obdarzał go potrzebnymi łaskami, zdrowiem i swoim błogosławieństwem na każdy dzień.
Sprzątanie kościoła polecamy na bieżący tydzień parafianom z ul. Sportowej n-y 40, 42, 44, 45, 48, 50.
Wolontariusze z Maltańskiej Służby Medycznej przeprowadzają dzisiaj w naszej parafii akcję „Cukier” ; od 9.00 do 17.00 w „Betanii”; jest możliwość bezpłatnego zbadania poziomu cukru we krwi, zmierzenie ciśnienia, a także uczenia się udzielania pierwszej pomocy. Po Mszach będą zbierać do puszek ofiary na zakup nowego sprzętu medycznego dla swojego oddziału.
Ostatnio zmarli z naszej parafii: +Czesław Rumian lat 67 oraz +Leszek Gawęda lat 69, jego pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.30. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu…Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Na nowy tydzień niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!