Czas Wielkiego Postu to czas refleksji nad męką Zbawiciela. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o 15.00, a potem Msza o godz. 15.45. Składka na „Gorzkich Żalach” jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i na dekoracje wielkanocną. „Droga Krzyżowa” w piątek o 17.15 oraz o 19.30. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 7 kwietnia; w przyszłą niedzielę będą rozdawane programy rekolekcji i wielkiego tygodnia.
W poniedziałek 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy, aby od podjąć adopcję duchową dziecka poczętego, a nienarodzonego. Podejmujący duchową adopcję, zobowiązuje się do odmawiania jednej tajemnicy różańca świętego oraz specjalnej modlitwy, codziennie, przez 9 miesięcy, w intencji nienarodzonych dzieci. Kto podejmie taką adopcję duchową, niech wypełni deklarację i w poniedziałek na Mszy o godz. 7.00 lub 18.00 – rozpocznie to duchowe dzieło. Deklaracje są na półkach z prasą katolicką – wypełnione deklaracje proszę składać na ołtarzu Matki Bożej.
W przyszłą niedzielę 31 marca na Mszy świętej po Gorzkich Żalach, o 15.45 – zaśpiewa chór „Vox Animae” z parafii Chrzanów – Kąty. Zaśpiewają pieśni pasyjne, na Mszy świętej oraz po zakończeniu Mszy św. Zapraszamy na tę chwilę refleksji wielkopostnej, w przyszłą niedzielę o g. 15.45.
Baranki wielkanocne z Caritasu można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary z tych baranków to dar świąteczny dla potrzebujących pomocy osób starszych.
Sprzątanie w kościele, powierzamy rodzinom z ul. Bruchnalskiego nr 31, 33, 37, 38, 40. Tym, którzy złożyli ofiarę na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Będziemy organizowali pielgrzymkę autokarową – dwudniową Częstochowa – Licheń – Kalisz św. Józef – w dniach 14 i 15 czerwca: piątek –sobota. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii z wpłatą zaliczki 50zł.
Natomiast na początku lipca 1, 2, 3, – będzie trzydniowa pielgrzymka do Gietrzwałdu, św. Lipki i Świętej Wody. Szczegóły podane będą później.
W piątek odbył się pogrzeb śp. +Marka Słomki lat 82. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!