Mija połowa Wielkiego Postu, zachęcamy do dalszego wędrowania za Jezusem dźwigającym krzyż. Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o 15.00. Dzisiaj na Mszy świętej po Gorzkich Żalach wystąpi chór „Vox Animae” z Chrzanowa, który zaśpiewa pieśni pasyjne. Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 oraz o 19.30.
W piątek na Drogę Krzyżową o godz. 19.30, zapraszamy małżeństwa; w ich intencji będzie Droga Krzyżowa, a towarzyszyć jej będzie śpiew, organy, skrzypce. Zapraszamy małżeństwa i młodzież na tę ciekawą propozycję modlitwy z Chrystusem Ukrzyżowanym – piątek godz. 19.30.
W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.30. Chorych z Komunią świętą nie odwiedzimy w piątek, ale dopiero w czasie rekolekcji po następnej niedzieli 9 kwietnia. W sobotę modlitwa do Niepokalanego Serca NMP po Mszy o 7.00.
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 7 kwietnia. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Jan Reczek, spowiednik ze Skawiny, kapłan posługujący modlitwą o uzdrowienie. Nauki rekolekcyjne będą na Mszach świętych – w niedziele o godz. 8.00, 10.30 oraz na Mszy św. o godz. 12.00 na którą zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Na Mszę św. o godz. 15.45 – zapraszamy w przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii. Program Rekolekcji oraz Wielkiego Tygodnia – jest wydrukowany w informatorze, który można zabrać od ministrantów przy wyjściu z kościoła, jest także na stronie internetowej naszej parafii. Niech taki program będzie w każdym domu, w każdej rodzinie, aby łatwiej było zorganizować sobie udział w rekolekcjach i w uroczystościach Wielkiego Tygodnia.
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna z Konar –Zielonej, będzie w przyszłą niedzielę po Mszach świętych, prowadziła przed naszym kościołem, kiermasz wielkanocny; można będzie wspomóc fundacje nabywając wykonane przez podopiecznych fundacji palmy i ozdoby wielkanocne.
Młodzież z klas VII, która w przyszłym roku będzie miała bierzmowanie, Ks. Sebastian zaprasza na spotkanie we wtorek o 16.30.
Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Rumunii będzie w przyszłą niedzielę o 17.00.
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień rodzinom z ul. Bruchnalskiego nr-y 41, 44, 45, 46, 48.
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy, Lichenia i Kalisza.
W sobotę odbył się pogrzeb śp. +Stanisława Janusza Kuryłasa. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
„TO JEZUS LECZY ZŁAMANYCH NA DUCHU”
ŚWIĄTNIKI GÓRNE – PARAFIA ŚW. STANISŁAWA B.M.
7 – 10.IV.2019
PRZEWODNICZY KS. JAN RECZEK – PENITENCJARZ, POSŁUGUJĄCY MODLITWĄ O UZDROWIENIE WEWNĘTRZNE

7.IV.2019 NIEDZIELA
8.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
10.30 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
12.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL. DLA DZIECI

15.00 – GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM REKOLEKCYJNYM
15.45 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL. DLA MŁODZIEŻY
/KL.VII,VIII I GIMNAZJUM, SZKOŁY ŚREDNIE, STUDENCI, MŁODZIEŻ PRACUJĄCA/

8. IV. 2019 PONIEDZIAŁEK
8.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
10.00 – MSZA ŚWIĘTA I NAUKA DLA CHORYCH

16.30 – NAUKA DLA MŁODZIEŻY Z KLAS VII, VIII I GIMNAZJUM
18.30 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
20.00 – NAUKA REKOLEKCYJNA DLA MŁODZIEŻY / SZKOŁY ŚREDNIE, STUDENCI, MŁODZIEŻ PRACUJĄCA

9.IV. 2019 WTOREK
8.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
ODWIEDZINY CHORYCH W DOMACH OD GODZ. 9.30

16.30 – NAUKA DLA MŁODZIEŻY Z KLAS VII, VIII I GIMNAZJUM
18.30 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
20.00 – NAUKA REKOLEKCYJNA DLA MŁODZIEŻY / SZKOŁY ŚREDNIE, STUDENCI MŁODZIEŻ PRACUJĄCA /

10.IV. 2019 ŚRODA – SPOWIEDŹ I ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA – 7.00 – 11.30 oraz 15.00 – 18.30
8.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
11.30 –MSZA ŚW. DLA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ /KL. I –VI/
16.30 – MSZA ŚWIĘTA DLA MŁODZIEŻY Z KLAS VII, VIII I GIMNAZJUM
18.30 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKA REKOLEKCYJNĄ I MODLITWĄ O UZDROWIENIE – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI