W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia, zachęcamy, po Mszach świętych do indywidualnej modlitwy przed Obrazem Jezusa Miłosiernego, znajdującego się w naszym kościele. O godz. 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Jutro rozpocznie się nowenna do św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Do 8 maja będziemy na Mszach świętych modlić się przez wstawiennictwo św. Stanisława w intencji naszej Ojczyzny i naszej parafii. Relikwie św. Stanisława można będzie uczcić po Mszach świętych przy ołtarzu krzyża Pana Jezusa.
Nasz odpust parafialny będzie w niedzielę 12 maja, a Msze święte będą wtedy o 8.00 o 11.30 – suma i o 15.30. Nie będzie Mszy o 10.30 i 12.00.
Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o g. 15.00.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada – w środę 1 maja św. Józefa, rzemieślnika, w czwartek św. Atanazego i św. Zygmunta, w piątek 3 maja – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski / nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych/, w sobotę św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
W środę, 1 maja, rozpoczniemy nabożeństwa majowe, ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa majowe w tygodniu, będą o godz. 18.00, potem o godz. 18.30, wieczorna Msza święta, a w niedzielę nabożeństwa majowe będą o godz. 15.00. W środę na rozpoczęcie nabożeństw majowych będzie procesja wokół kościoła; zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, przystrojenie i zabranie feretronów na procesję.
3 maja, w piątek, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski; Msze św. o 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30, a nabożeństwo majowe 3 maja o g. 15.00.
W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed każdą Mszą świętą. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w czwartek 2 maja od godz. 9.00.
Modlitwa do Niepokalanego Serca Matki Bożej i za matki oczekujące potomstwa będzie w sobotę po Mszy o g. 7.00.
Msza św. w intencji strażaków z okazji św. Floriana będzie w sobotę o 18.30.
W przyszłą niedzielę 5 maja, w naszym kościele będzie uroczystość I Komunii świętej. 23 dzieci z klasy III przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej, na Mszy świętej o godz. 12.00. Spowiedź dla tych dzieci ich rodzin, będzie w sobotę od godz.10.00 do 11.30.
Będziemy gościli 185 pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Bielska-Białej do Łagiewnik. Prosimy by przyjąć pielgrzymów na nocleg z 2 na 3 maja, z czwartku na piątek. Chętnych na przyjęcie pielgrzymów w domach prosimy o zgłoszenie się jeszcze dzisiaj.
Firma konserwująca ołtarz główny nie zdążyła wykonać prac, jest opóźnienie około miesiąca, czyli na 25 maja.. powinien być ołtarz gotowy.
Sprzątanie kościoła na ten tydzień powierzamy parafianom z ul. Spokojnej nr-y 5a, 5d, 6,7,8.
Na nowy tydzień, niech nam wszystkim Bóg błogosławi. Szczęść Boże!