Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Witamy wśród nas – Ks. Jana Reczka, spowiednika ze Skawiny i kapłana towarzyszącego grupom modlitewnym.
Ks. Jan będzie nas prowadził w czasie tych dni przygotowujących do Świąt Wielkanocnych.
Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych, oraz na Gorzkich Żalach o godz. 15.00. Na Mszę Świętą z nauką rekolekcyjną o godz. 12.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, a na godz. 15.45 młodzież z naszej parafii.
Nauki rekolekcyjne dla wszystkich – będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 18.30 /nie o g. 18.00/; Nauka rekolekcyjna dla dzieci ze szkoły podstawowej będzie tylko w środę o godz. 11.30. Młodzież z klas VII i VIII oraz gimnazjum, zapraszamy na godz. 16.30 – poniedziałek, wtorek i środę. Młodzież starsza z liceum ze szkół zawodowych z technikum i pracującą zapraszamy w poniedziałek i wtorek na 20.00.
Msza Święta dla chorych i starszych, którzy mogą przyjść do kościoła, będzie w poniedziałek o godz. 10.00. Odwiedziny chorych w domach z Komunią Św. wielkanocną będą we wtorek od godz. 9.30. Proszę zgłosić chorych w zakrystii.
Spowiedź wielkanocna będzie w środę od godz. 7.00 do 11.30 oraz od 15.00 do 18.30. Zakończenie rekolekcji w środę na Mszach Świętych o 8.00 i 18.30. /Msza św. o 18.30 będzie z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne/. Na Mszach świętych w środę będą zbierane ofiary na potrzeby rekolekcji. Wszystkich prosimy tak zorganizować sobie zajęcia, by móc uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych, a program jest jeszcze na półkach z prasą oraz na stronie internetowej naszej parafii.
Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu w poniedziałek i w sobotę.
Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 i 19.30.
Następna niedziela to Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm i procesja z palmami, będzie na Mszy świętej o godz. 12.00. Poświęcenie palm o g, 12.00 przed kościołem i procesja wokół kościoła / na procesji będzie osiołek, z fundacji z Konar; osiołek przypomni nam uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy/. Będzie też konkurs na najpiękniej wykonaną palmę. Zachęcamy wszystkich do przynoszenia gałązek palmowych w przyszłą niedzielę na wszystkie Msze Święte – podtrzymujmy tę tradycję.
Dzisiaj przed kościołem jest kiermasz wielkanocny prowadzony przez Fundację OO. Bonifratrów z Konar-Zielonej; można nabywając jakieś świąteczne ozdoby, palmy, pisanki – wspomóc fundację, która czyni wiele dobrego dla osób niepełnosprawnych.
W przyszłą niedzielę odbędzie się 10 Droga Krzyżowa ulicami miasta; ul. Bruchnalskiego, Podgórską i Kr. Jadwigi – początek o godz. 19.00 przy kościele.
Przed świętami chcemy pomóc potrzebującym pomocy; do czwartku, można przynosić dary żywnościowe. Zespół Caritas przygotuje paczki i w ten sposób będziemy mogli przed świętami podzielić się z najbardziej potrzebującymi z naszej parafii.
Troskę o czystość naszej świątyni powierzamy rodzinom z ul. Bruchnalskiego n-y 50, 52, 58, 66, 70.
Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na renowację ołtarza głównego w przyszłą niedzielę.
Na czas rekolekcji i cały tydzień niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
„TO JEZUS LECZY ZŁAMANYCH NA DUCHU”
ŚWIĄTNIKI GÓRNE – PARAFIA ŚW. STANISŁAWA B.M.
7 – 10.IV.2019
PRZEWODNICZY KS. JAN RECZEK – PENITENCJARZ, POSŁUGUJĄCY MODLITWĄ O UZDROWIENIE WEWNĘTRZNE

7.IV.2019 NIEDZIELA
8.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
10.30 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
12.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL. DLA DZIECI

15.00 – GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM REKOLEKCYJNYM
15.45 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL. DLA MŁODZIEŻY
/KL.VII,VIII I GIMNAZJUM, SZKOŁY ŚREDNIE, STUDENCI, MŁODZIEŻ PRACUJĄCA/

8. IV. 2019 PONIEDZIAŁEK
8.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
10.00 – MSZA ŚWIĘTA I NAUKA DLA CHORYCH

16.30 – NAUKA DLA MŁODZIEŻY Z KLAS VII, VIII I GIMNAZJUM
18.30 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
20.00 – NAUKA REKOLEKCYJNA DLA MŁODZIEŻY — SZKOŁY ŚREDNIE, STUDENCI, MŁODZIEŻ PRACUJĄCA

9.IV. 2019 WTOREK
8.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
ODWIEDZINY CHORYCH W DOMACH OD GODZ. 9.30

16.30 – NAUKA DLA MŁODZIEŻY Z KLAS VII, VIII I GIMNAZJUM
18.30 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
20.00 – NAUKA REKOLEKCYJNA DLA MŁODZIEŻY / SZKOŁY ŚREDNIE, STUDENCI MŁODZIEŻ PRACUJĄCA /

10.IV. 2019 ŚRODA – SPOWIEDŹ I ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA – 7.00 – 11.30 oraz 15.00 – 18.30
8.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOL.
11.30 –MSZA ŚW. DLA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ /KL. I –VI/
16.30 – MSZA ŚWIĘTA DLA MŁODZIEŻY Z KLAS VII, VIII I GIMNAZJUM
18.30 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKA REKOLEKCYJNĄ I MODLITWĄ O UZDROWIENIE – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI