Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość I Komunii Świętej; 23 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczy we Mszy świętej. Dziękujemy Siostrze Zycie za przygotowanie dzieci do tego pięknego święta, za całoroczną współpracę z rodzicami tych dzieci. Podziękowania składamy także rodzicom za przygotowanie kościoła do uroczystości.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
W środę 8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej parafii. Msze święte w środę o 7.00 i 18.30.
Uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława będą w naszym kościele w niedzielę 12 maja – suma odpustowa o godz. 11.30. / nie będzie Mszy o 10.30 i 12.00/, pozostałe Msze święte o 8.00 i 15.30. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Kan. Aleksander Wójtowicz, wicerektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Po Mszy świętej będzie uroczysta procesja – proszę, aby przyszły dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, oraz osoby niosące feretrony, chorągwie, zapraszam poczty sztandarowe, strażaków, orkiestrę. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z daru odpustu. Aby uzyskać odpust należy 8 lub 12 maja nawiedzić nasz kościół przyjąć Komunię Świętą oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w sobotę od 17.00 do 18.00.
Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na procesję ku czci św. Stanisława, na Skałkę, na niedzielę 12 maja, początek procesji na Wawelu o 8.30, a Mszę św. odprawi na Skałce, Ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.
Sprzątanie kościoła na ten tydzień powierzamy parafianom z ul. Spokojnej n-y 9, 10, 11, 11c, 11d .
Podziękowania składamy kilkunastu rodzinom, które przyjęły pielgrzymów idących z Bielska-Białej do Łagiewnik, dziękujemy tym, którzy pomagali przy transporcie pielgrzymów oraz dyrekcji Szkół Podstawowych w Świątnikach Górnych, gdzie mogli się zatrzymać na nocleg pielgrzymi.
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna zbierać będzie ofiary na inwestycje parafialne.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!