Dzisiaj nasza parafia przeżywa swoje patronalne święto – odpust ku czci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msze święte o 8.00, o 11.30 – suma odpustowa i o15.30. Aby uzyskać odpust – czyli darowanie kar za grzechy już odpuszczone, należy dzisiaj w naszym kościele, przyjąć Komunię Święta oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa i przewodniczenie naszym uroczystościom odpustowym, Ks. Kan. Aleksandrowi Wójtowiczowi, wicerektorowi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Podziękowania składamy także wszystkim za przygotowanie dzisiejszej uroczystości odpustowej – Siostrom Służebniczkom, Panu Kościelnemu, Pani Organistce, Paniom sprzątającym kościół, służbie liturgicznej, oraz zaangażowanym w procesję.
W poniedziałek 13 maja, przypada wspomnienie objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy wszystkich na pierwsze nabożeństwo fatimskie, jutro w poniedziałek, o godz. 18.00 – najpierw będzie Msza św. z kazaniem, potem różaniec i procesja ze śpiewem litanii do Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie poprowadzi O. Tomasz Zieliński z Krakowa. Figurę Matki Bożej poniosą w procesji przedstawicielki Róż Różańcowych.
Nabożeństwa majowe w tygodniu o 18.00 a w niedzielę o 15.00.
W liturgii Kościoła we wtorek przypada św. Macieja apostoła, w środę wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy; w czwartek św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika.
Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV, będzie w przyszłą niedzielę na Mszy o 12.00; spowiedź dla nich – w piątek od g. 17.00 do 18.00, a wcześniej próba z S. Zytą.
Troskę o czystość kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Spokojnej n-y 15, 15a, 19, 20, 21, 24.
Klasy VII – spotkanie przed bierzmowaniem – wtorek o 16.30.
Rada Parafialna zbiera dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne.
Proszono o ogłoszenie, że trwa rekrutacja do Szkoły Muzycznej I stopnia w Świątnikach Górnych; dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat mogą tutaj uczyć się za darmo gry na różnych instrumentach. Szczegółowe informacje w szkole i na plakatach.

Ostatnio zmarła z naszej parafii +Julia Dudek lat 84. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!