Kończy się dzisiaj miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa; ostatnie nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o 15.00.
Na czas wakacji – lipiec i sierpień – wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy świętych; i tak w niedzielę Msze święte będą – od przyszłej niedzieli do 1 września – o godz. 8.00, 10.30 i 15.30 / nie będzie Mszy św. o 12.00/ . Natomiast w tygodniu Msze święte będą: w poniedziałek o 18.00, wtorek o 7.00, w środę o 18.00, w czwartek o 7.00, w piątek o 18.00, a w soboty o 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Kancelaria parafialna czynna jest w czasie wakacji tak samo jak w ciągu roku.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w środę św. Tomasza, apostoła; w czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki na Wawelu a w sobotę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca lipca. Msze święte w pierwszy piątek – rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, spowiedź rano przed Mszą świętą, oraz od 16.30 do 18.00. W I piątek, w czasie spowiedzi jest wystawienie Najśw. Sakramentu, zakończone litanią do Serca Pana Jezusa. Chorych z Komunią święta odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
Modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi, z racji I soboty, oraz za matki oczekujące potomstwa – w sobotę po Mszy o 7.00.
W naszej parafii będzie nocowała, jak co roku ponad 100 osobowa grupa pielgrzymów z Trzemeśni, udających się na Jasną Górę. Pielgrzymi przyjdą 10 lipca – w środę, ok. godz. 18.00; większość z nich będzie nocowała w szkole. Chętnych do przyjęcia pielgrzymów na nocleg, zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
Na bieżący tydzień sprzątanie kościoła powierzamy parafianom z ul. Granicznej n-y: 27, 29, 31, 33, 35.
Dzisiaj przed kościołem zbierane są datki na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie-Nowej Hucie. Zachęcamy by wspomóc to od lat prowadzone dzieło opieki nad chorymi.
Ostatnio zmarły z naszej parafii: +Barbara Zaczyk lat 81 i +Halina Gorzkowska lat 84. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!