Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzisiaj o godz. 15.00, a w tygodniu po Mszy wieczornej.
W liturgii Kościoła przypada w poniedziałek św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, a w piątek św. Alojzego Gonzagi.
Dzieci i młodzież w środę kończą rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy ich na Mszę świętą dziękczynną za kolejny rok nauki – Młodzież z Zespołu Szkół oraz z Gimnazjum i klasy VII i VIII ze Szkoły Podst. nr 2 – w środę o godz. 8.00, a dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w środę o godz. 9.00. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego, jak i przed Bożym Ciałem będzie we wtorek od 17.00 do 18.00.
W czwartek 20 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w Boże Ciało będą o godz. 8.00, o godz. 10.00 z procesją, / nie o godz. 10.30/ oraz o 15.30. Nie będzie Mszy św. w Boże Ciało o 12.00.
Procesją przejdziemy z kościoła ulicą Bruchnalskiego do Ronda Prezydenta Kaczorowskiego i z powrotem do kościoła ul. Bruchnalskiego. Ołtarze będą w następujących miejscach: pierwszy – na bramie cmentarza, drugi – przy rondzie, przy figurze św. Apostołów Piotra i Pawła, trzeci – przy figurze Matki Bożej Bolesnej, a czwarty przy kościele.
Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji; na procesję zapraszamy wszystkich parafian, strażaków, orkiestrę, dzieci sypiące kwiaty, także dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Proszę przygotować feretrony, chorągwie, tak, aby to święto Eucharystyczne było pięknym wyznaniem naszej wiary.
W Oktawie Bożego Ciała – Procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie wieczorem po Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 10.30.
Dzień Chorych, w naszej parafii organizujemy w piątek po Bożym Ciele, 21 czerwca. Msza święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, oraz z błogosławieństwem lurdzkim, będzie w piątek o godz. 9.00. Prosimy pomóc starszym i chorym dotrzeć w piątek do kościoła na tę Mszę świętą.
Czytanie Pisma św. z kapłanem będzie w poniedziałek o 19.00.
Sprzątanie kościoła powierzamy parafianom z ul. Stawowej nr-y 20, 22, 24, 26.
Rada Parafialna zebrała na renowację ołtarza głównego 11.290 zł, a na konto wpłacono 780 zł; Wszystkim składającym ofiary na te pracy składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!