Wczoraj rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo ku czci Boskiego Serca dzisiaj o 15.00, a w tygodniu po Mszy wieczornej.
W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – świętych męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy; w środę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika; we czwartek – św. Norberta, biskupa; w piątek – bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, męczenników; w sobotę – św. Jadwigę Królową.
Zapraszamy we wtorek na godzinę 16.30 – uczniów klas VII na ostatnie w tym roku szkolnym, spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
W środę po Mszy świętej wieczornej, o godzinie 18.45 w kościele – katecheza
przedchrzcielna.
W piątek – przypada I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi rano oraz popołudniu od 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi – wystawienie Najśw. Sakramentu, zakończone przed godz. 18.00, śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Chorych z Komunią Świętą odwiedzimy w piątek od godziny 9.00.
W sobotę 8 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość św. Jadwigi Królowej, drugiej Patronki naszego Kościoła, oraz Patronki naszego Miasta – Świątnik Górnych. Msze Święte w tym dniu będą o godzinie 7.00, 18.00 oraz o godz. 15.00 – suma odpustowa, jako Msza święta za Miasto i Parafię. Sumie odpustowej o g. 15.00 przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. prof. Marek Gilski, wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Zapraszamy wraz z władzami miasta, wszystkich parafian, mieszkańców naszego miasta do udziału w tej naszej Uroczystości – w sobotę o godz. 15.00 do kościoła, a potem na dalsze święto naszego miasta organizowane przez samorząd, przy urzędzie gminy.
W przyszłą niedzielę – Zielone Świątki – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła. Msze święte o godzinie 8.00, 10.30, 12.00 – chrzty i 15.30.
Rada Parafialna będzie zbierała w przyszłą niedzielę ofiary na pokrycie kosztów renowacji ołtarza głównego.
Serdecznie prosimy, aby osoby zapisane na pielgrzymkę do Częstochowy, Lichenia i Kalisza na dniach 14-15 czerwca, do końca tego tygodnia dokonały wpłaty na wyjazd.
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła w bieżącym tygodniu, a teraz troskę o naszą świątynię powierzamy klejonym rodziną z ul. Stawowej nr 10, 11a, 12, 12a, 12 b.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi – Szczęść Boże!