W poniedziałek rozpoczęliśmy lipiec – miesiąc tradycyjnie poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do prywatnego odmawiania Litanii do Krwi Chrystusa.
Zapraszamy na nieszpory o godzinie 15.00.
W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Jana z Dukli, prezbitera; we czwartek – święto św. Benedykta, opata i patrona Europy; w piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w sobotę – śś. Pustelników Andrzeja Świerada
i Benedykta.
Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Świętych: i tak w niedzielę Msze święte będą – do 1 września – o godz. 8.00, 10.30 i 15.30 / nie będzie Mszy św. o 12.00/.
Natomiast w tygodniu Msze święte będą: w poniedziałek o 18.00, wtorek o 7.00, w środę o 18.00, w czwartek o 7.00, w piątek o 18.00, a w soboty o 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Kancelaria parafialna czynna jest w czasie wakacji tak samo jak w ciągu roku.
W naszej parafii będzie nocowała, jak co roku ponad 100 osobowa grupa pielgrzymów
z Trzemeśni, udających się na Jasną Górę. Pielgrzymi przyjdą 10 lipca – w środę, ok. godz. 18.00; większość z nich będzie nocowała w szkole. Chętnych do przyjęcia pielgrzymów na nocleg, zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Będą również w czwartek uczestniczyć we Mszy Świętej porannej.
W piątek o godzinie 17.30 odmówimy Różaniec w intencji Zmarłych, których wspominamy w naszych wypominkach rocznych. Potem o 18.00 Msza Święta sprawowana w ich intencji.
W sobotę – o godzinie 18.00 – kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw będziemy celebrować Mszę Świętą pod przewodnictwem ojca Ireneusza Byczkiewicza, redemptorysty, proboszcza parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy w Krakowie, następnie odmówimy różaniec i przejdziemy procesją wokół Kościoła. Figurę Matki Bożej poniosą strażacy. Serdecznie zapraszamy wszystkich z lampionami.
W przyszłą niedzielę – Rada Parafialna zbierać będzie ofiary na inwestycje parafialne.
Hospicjum św. Łazarza w Krakowie – Nowej Hucie dziękuje za ofiary otrzymane od Was w ubiegłą niedzielę. Zebrano 3136, 10 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu Kościoła w bieżącym tygodniu, a teraz troskę o naszą świątynię powierzamy klejonym rodzinom z ul. Granicznej nr 36, 37, 41, 43, 45.
Zmarła z naszej Wspólnoty + Zofia Synowiec, lat 89. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…
Na nowy tydzień niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi – Szczęść Boże!