Dzisiaj zapraszamy na nieszpory o g. 15.00.
13 sierpnia, we wtorek, przypada Święto Matki Bożej Kalwaryjskiej, jak również kolejne wspomnienie objawień Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo Fatimskie będzie we wtorek o godz. 18.00 – Msza święta z kazaniem, różaniec oraz procesja – poprowadzi O. Redemptorysta. Zachęcamy dzieci, aby przyszły w strojach komunijnych i również zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Figurę Matki Bożej poniosą ojcowie.
W czwartek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Msze Święte, w czwartek o godz. 8.00, 10.30 i 15.30. Błogosławieństwo ziół i kwiatów, po każdej Mszy Świętej, a o g. 15.00 Nieszpory Maryjne.
Msze św. w tygodniu: w poniedziałek g. 18.00, we wtorek – o g. 7.00 i 18.00, w środę – o 18.00– w czwartek jak w niedzielę, piątek o godz. 18.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia, a w sobotę o 7.00 i 18.00.
W środę wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, kapłana męczennika, w sobotę św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej.
W czwartek ok. godz. 9.30 przez naszą parafię będzie przechodziła piesza pielgrzymka z Podstolic do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Krakowskiej n-y: 16, 18, 22, 24, 30, 32.
Rada Parafialna przeprowadza dzisiaj kolejną zbiórkę na inwestycje parafialne.
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i św. Lipki.
Spotkanie wyjeżdżających na Węgry będzie 12 sierpnia, jutro o 19.00, na spotkaniu należy uiścić opłatę za wyjazd.
Zapraszamy dzisiaj na koncert organowy do naszego kościoła; po Mszy o 15.30; koncert rozpocznie się o 16.30, a zagra organista z Żywca, Radosław Pietrzyk.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!